TWMThe Washing Machine  – to zespół, który pochodzi z jednego z najważniejszych od lat dla polskiej sceny alternatywnej miast – z Łodzi. Nazwa, którą wybrało sobie czterech młodych muzyków, odsyła wyobraźnię aż za Ocean – tak przecież zatytułowana była jedna z najbardziej popularnych płyt nowojorskich nestorów i mistrzów alternatywnego grania, grupy Sonic Youth.

I nawet jeśli muzyka The Washing Machine nie ma wiele wspólnego ze zgrzytliwymi utworami nowojorskiej legendy, jest zdecydowanie bardziej amerykańska niż brytyjska.

Muzycy z Łodzi posiedli umiejętność komponowania utworów, które już po jednym przesłuchaniu zostają w głowie na dłużej, a tytułowa kompozycja zamieszczona na ich debiutanckiej epce, piosenka „Burn Your Broken Heart” to – bez najmniejszej przesady – jeden z największych rodzimych alternatywnych przebojów ostatniej dekady.

Magazyn „Pulp” uznał The Washing Machine za jedno z muzycznych odkryć 2008 roku (nominacja do Miazg).

Koncertowali prawie wszędzie od najmniejszych koncertów klubowych po duże festiwale (Maj Music Festival, Red Bull Tourbus, Pepsi Music Vena Festival występując  przed grupą  Glasvegas) audycje radiowe m.in. Radiowa Trójka, Roxy Fm, czy  odbywając dwutygodniowe tourne zagranicą obejmujące koncerty w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szkocji.

Zespół trzy razy z rzędu występował w konkursie festiwalu w Jarocinie (raz pod zmienioną nazwą, żeby nieco obejść festiwalowy regulamin), a w tym roku otarł się o zwycięstwo, ustępując dosłownie o włos stołecznej formacji Rotofobia. Muzycy mają już w zasadzie gotowy materiał na debiutancką płytę, ale wciąż nie mają jeszcze kontraktu na jej wydanie.

 

Więcej o zespole:
www.myspace.com/washingband

5 marca The Washing Machine wystąpią w Mechanicznej Pomarańczy{jcomments on}

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Statyciwroclaw4
Statyści /classic rock, grunge, blues/
Band6
Sickroom /metal/
122
2. Łódzka Noc Muzyki – 5 marca 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*