ec1122 kwietnia w Hali Maszyn EC1 odbędzie się niezwykły koncert. Zespół Amerykańskich Sił Lotniczych w Europie (U.S. Air Force In Europe Band) w pełnym trzydziestoosobowym składzie zaprezentuje repertuar pochodzący m.in. z największych hitów Hollywoodu i Broadwayu. Cena biletu: 20 zł.

Historia zespołów wojskowych w Europie sięga średniowiecza. Początkowo chodziło po prostu o doboszy (zwanych w Polsce bębnicami), którzy nadawali rytm maszerującym żołnierzom. Orkiestry reprezentacyjne — a do takich należy U.S. Air Force In Europe Band — to wynalazek już znacznie późniejszy, ale również mogący pochwalić się ponad siedemdziesięcioletnią tradycją. Amerykańskie wojska lotnicze w Europie utworzyły swój zespół już w 1943 r., od początku dbając zarówno o rozrywkę dla alianckich żołnierzy jak i powoli budując relacje z ciężko doświadczonymi mieszkańcami Europy, zapewniając im chwile wytchnienia od trudnej rzeczywistości.

Pierwszy skład zespołu liczył zaledwie pięć osób. Dzisiaj orkiestra stacjonująca w bazie lotniczej w Ramstein jest znacznie bardziej rozbudowana. Na koncert w Hali Maszyn EC1 dotrze w składzie największym, aż 30 osób.

Repertuar U.S. Air Force In Europe Band jest zróżnicowany stylistycznie i sięga zarówno do korzeni amerykańskiej muzyki rozrywkowej jak i dziedzictwa europejskiego. Muzycy wykonują przeboje z Broadwayu, z największych filmów Hollywoodu, ale i standardy jazzowe oraz utwory Dixieland, wczesny jazz w stylu nowoorleańskim, mającym swoje źródła w początkach XX wieku. Z drugiej strony wykonują również uwertury i fragmenty najbardziej znanych utworów operowych, wykorzystując swoich utalentowanych solistów. Rzecz jasna nie brakuje również najbardziej klasycznych z klasycznych marszy. Zapraszamy serdecznie do wyjątkowej przestrzeni Hali Maszyn EC1, która na ten jeden wieczór wypełni się radosną muzyką jedynej w Europie orkiestry sił powietrznych USA.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
juzniezyjesz
Już Nie Żyjesz w Foto Cafe 102
Geneva_Jacuzzi
Królowa chillwave’u i electro-popu w DOMu
bezsensu
Bezsensu i Cute Mess w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*