skinnyWe wtorek, 12 maja o godz. 20 w DOMu rozpocznie się impreza z udziałem projektów muzycznych The Sweet Release Of Death, Evvolves oraz Skinny Girls. Wstęp wynosi 15 zł.

THE SWEET RELEASE OF DEATH (NL)
(shoegaze / noise-pop)

The Sweet Release Of Death zaczynało jako grupa terapeutyczna, a skończyło jako noise-pop’owe trio. Inspirują się brudnym, charczącym brzmieniem Sonic Youth i Blonde Redhead. Odwiedzali Polskę już parę razy, m.in. przy okazji ich występu na Soudrive Festival (gdzie zagrali u boku takich wykonawców jak Still Corners, Turbowolf, Conan Mockasin i Soft Moon). Wystąpili też na Incubate Festival w Tailburgu (coś w stylu „naszego” OFF’a).

Ich wydany na winylu debiutancki album „Bulb” został wydany na początku tego roku w Katzwijm Records (wypuszczają też między innymi Space Siren). Cały album został nagrany na setkę za pomocą analogowego sprzętu z udziałem Corno Zweslott’a (producenta Space Siren) i Zlay’i (który w swoim CV może wpisać the Ex, Sonic Youth i Deus).

EVVOLVES (PL)
(nugaze / noise-pop / dream-pop)

Evvolves grają hałaśliwe, zawiesiste, smutne piosenki o wakacjach, wilkach i przygodach.Ich debiutancki minialbum „Hang” (2014) wypełniają wielowarstwowe pętle gitary i basu, senne wokale i zimne, eteryczne bity automatu perkusyjnego. Materiał został nagrany przez Marcina Buźniaka (Setting the Woods on Fire) i wydany na kasecie przez mikro-label Jasień.

„Hang” wyróżniony został przez portal We Are From Poland trzecim miejscem w zestawieniu najlepszych polskich albumów alternatywnych wydanych w 2014 r.

Nagrany w wakacje w domowych warunkach singiel „Wolf”, będący bardziej lo-fi odmianą ich brzmienia, znalazł się w zestawieniu 50-ciu najlepszych shoegaze’owych utworów 2014 r. według Doma Gourlay, redaktora portalu Drowned In Sound.

SKINNY GIRLS (PL)
(girlgaze, dreamdrone, outsider muzak)

Chudzinki to jednoosobowy projekt grający soundtracki do nieistniejących filmów o poszukiwaniu wewnętrznego spokoju i staraniach, by stać się lepszym człowiekiem. Strzępki ładnych melodii i chropowate faktury skąpane w warstwach pogłosów i szumów, trzymane w ryzach przez rytm, który porządkuje te chwilami bardzo abstrakcyjne kolaże dźwiękowe. Od czasu debiutu z 2o13 roku pojawiło się kilka mniejszych i większych wydawnictw, a aktualnie powstaje nowy materiał, który, zanim zostanie opublikowany, szlifowany jest właśnie w czasie półimprowizowanych koncertów.

„Egzystencjalny smutek młodzieży z ambicjami artystycznymi przepuszczony przez życie codzienne w popkulturze. Niepokój śmierci w cynicznym świecie licytacji na znanie najfajniejszych zespołów” – Małgorzata Halber o „Because You’re Worthless”, drugim albumie Skinny Girls.

Najważniejsze tematy: miłość w czasach post-kultury, niskokaloryczna dieta i górnolotne idee, daleko z betonu świat.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Katie_Melua_archiwum_notp
Kate Melua zaprasza na Night of the Proms (wideo)
Jachna / Chojnacki w Fabryce Sztuki
Wilki w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*