The Steepwater Band w Keja Pub

sleepW niedzielę, 28 maja o godz. 19 w Keja Pub pojawi się bluesowa legenda, amerykańska formacja The Steepwater Band. Bilety kosztują 35 zł.

Zespół powstał w Chicago w 1998 roku jako trio. Nazwa pochodzi od statku towarowego zobaczonego przez wokalistę i gitarzystę Jeffa Massey’a w porcie nad jeziorem Michigan.

Stylistycznie można ich określić jako ukłon w stronę bluesa brytyjskiego przepuszczony przez filtr współczesnego rocka. Choć Jeff Massey, Tod Bowers i Joe Winters zaczynali jako dość ortodoksyjne trio bluesowe koncentrujące się na interpretowaniu bluesowych standardów, poprzez lata nie oparli się wpływom psychodelii, americany, jazzu, czy rocka. Z czasem przekształcili się w kwartet (w 2012 roku do pozostałej trójki dołączył gitarzysta Eric Saylors), a obecnie repertuar zespołu składa się głównie z utworów autorskich.

W 2000 roku po raz pierwszy wystąpili na Chicago Blues Festival. Rok później wydali pierwszy długogrający album zatytułowany “Brother to the Snake”. Obecnie mają na koncie kilkanaście wydawnictw audio i video, a właśnie promują szósty studyjny album zatytułowany „Shake Your Faith”. Ich utwory zostały wykorzystane w wielu programach telewizyjnych oraz filmach.

Skład zespołu:
Jeff Massey – gitara i wokal
Eric Saylors – gitara
Tod Bowers – bas
Joe Winters – perkusja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *