saintbox-cover-webW czwartek, 29 listopada o godz. 21 w Łodzi Kaliskiej rozpocznie się koncert supergrupy The Saintbox. Wstęp 30/40 zł.

The Saintbox powstało z inicjatywy kompozytora i kontrabasisty Ola Walickiego, który w 2010 roku zaprosił do współpracy Maćka Szupicę (odpowiedzialnego za warstwę wizualną), oraz Gabę Kulkę (głos, tekst, instrumenty drobne i klawisze).

Trzymając się szeroko pojętego tematu duchowości i rytuału, stworzyli wspólnie materiał, który swoją sceniczną premierę miał podczas festiwalu Jazz Jantar w Gdańsku, w listopadzie 2010 r. Saintbox narodził się jako multimedialny spektakl, w którym elementy pozamuzyczne – wizualne i scenograficzne – odgrywają równie ważną rolę jak jego zawartość dźwiękowa. Debiut został bardzo ciepło przyjęty.

Niezależnie od występów na żywo (między innymi na festiwalu Enter Leszka Możdżera, w czerwcu 2011 r. oraz na festiwalu filmów krótkometrażowych Żubroffka w Białymstoku), zespół poświęcił miniony rok na zarejestrowanie płyty z rozszerzonym nieco materiałem – gościnnie w nagraniach wziął udział Macio Moretti oraz zespół The Gdańsk Philharmonic Brass.  Album współprodukował i zmiksował Marcin Bors, który wcześniej wielokrotnie pracował z Gabą Kulką (między innymi nad jej albumem Hat, Rabbit).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gangrena
Gangrena w KIJu
BLISKOPOLA-NOWA-PLYTA-TLO-NA-FB-5-KWIETNIA
Blisko Pola w Bajkonurze
Kasia Kowalska w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*