IMGP9526W czwartek, 29 listopada, w Łodzi występ dała supergrupa The Saintbox tworzona przez artystów z kilkunastu innych projektów – założyciela Ola Walickiego (kontrabas, gitara) Gabę Kulkę (wokal, klawisze i instrumenty drobne), Kubę Staruszkiewicza (perkusja, gitara) oraz Maćka Szupicę (instrumenty drobne oraz oprawa wizualna).

Zespół zaprezentował materiał z jedynej dotychczas wydanej płyty noszącej tytuł The Saintbox. Muzyka, którą gra zespół ciężko przyporządkować do ram pojedynczego gatunku – mnogość instrumentów, melodii oraz teksty po niemiecku, angielsku, francusku i łacinie w wykonaniu Gaby Kulki składają się na wyjątkowy wytwór. Czwartkowego wieczoru w Łodzi Kaliskiej nie brakowało improwizacji a także muzycznych niespodzianek – jak chociażby utworów zespołu Kraftwerk, które zostały zagrane podczas pierwszego bisu.

Czwartkowy koncert The Saintbox w Łodzi Kaliskiej był pierwszym w naszym mieście, jednak renoma głosu Gaby Kulki przyciągnęła sporą grupę melomanów, którzy swoimi brawami zachęcili grupę do dwukrotnego bisowania. Oprócz fantastycznej muzyki, publiczność miała okazję podziwiać oprawę wizualną, której nie powstydziłyby się największe grupy koncertujące po całym świecie – wszystko to za sprawą Maćka Szupicy, który już od popołudnia przygotowywał materiał na wieczorny koncert.

joomplu:45955

Warto nadmienić, że Gaba już wkrótce powróci do naszego miasta. 6 grudnia wystąpi podczas darmowego koncertu w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury (Roosevelta 17).

Zobacz także:

Levity w Łodzi Kaliskiej (foto)

Gaba Kulka w Wytwórni (foto)

Kucz/Kulka w Wytwórni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
6aaa
Finał Letniej Akademii Jazzu (foto)
IMGA0212
Łódź miłości #2 – Koncert dla Syrii (foto)
IMG_1900
Farben Lehre w New Yorku (foto)
1 Komentarz
  • Nieprzenikalny
    30 listopada 2012 at 13:54

    Drobne sprostowanie. Nie wiem, czemu media podkreślają, iż był to pierwszy występ zespołu w Łodzi skoro miałem przyjemność słuchać i oglądać The Saintbox w ramach festiwalu Teraz One.
    Faktycznie tamten koncert głównie z przyczyn organizacyjnych był tylko przystawką do wczorajszego głównego dania, jednakże nie zmienia to faktu, że miał miejsce.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*