The roots, korzenie tańca w Teatrze V6

the_rootsW najbliższy weekend wszystkich łódzkich miłośników tańca czeka nie lada gratka. Na deskach teatru V6 z najnowszym przedstawieniem „The Roots -Korzenie” wystąpią tancerze łódzkiej szkoły Projekt Salsa. Przed publicznością zaprezentuje się w sumie rekordowa liczba, aż 160 wykonawców!

– Przedstawienie, które przygotowaliśmy ma pokazać radość jaką daje człowiekowi taniec, oraz odkryć przed widzami jego korzenie, z których wszyscy wyrastamy – tłumaczy Marta Rolnik, szefowa Project Salsa. – Całe wydarzenie przygotowali samodzielnie nasi kursanci i instruktorzy, którzyw ten sposób chcą uczcić szósty rok działalności naszej szkoły. To nasz trzeci urodzinowy pokaz. Do współpracy zaproszono profesjonalnych choreografów, którzy zapał i pomysły kursantów przekuli w pełne emocji przedstawienie.

Podczas trwającego półtorej godziny pokazu, artyści poprowadzą widzów przez fascynujący świat tańca, od bajecznie barwnego orientu, przez tajemniczą rozpaloną słońcem Afrykę, tętniącą gorącą salsą Kubę, populsujące rytmem jazzu zadymione kluby Nowego Orleanu.

Na pomysł organizowania urodzinowych spektakli przed dwoma laty wpadli sami kursanci. Pierwsza premiera, przedstawienie „U-rodziny” zgromadził kilkuset widzów, w większości rodziny i przyjaciół artystów. Przedstawienie „By daty, by night”, które pokazano przed rokiem stało się w Łodzi sporym wydarzeniem. Chętnych by obejrzeć spektakl było tak wielu, że przedstawienie wystawiano kilka razy. Tancerze zapowiadają, że również tegoroczne przedstawienie zapadnie widzom na długo w pamięć.

Treningi do występu kursanci rozpoczęli już kilka miesięcy temu. – Zajęcia trwają po kilka godzin są bardzo wyczerpujące – mówi Monika Banaszczak, tancerka, prywatnie pracownica w jednej z łódzkich perfumerii.– Kończą się nie wcześniej niż przed północą, zdarza się, że wychodzę z zajęć ze łzami w oczach, jednak wiem, że warto się poświęcić bo satysfakcja z uczestniczenia w spektaklu jest ogromna. W podobnym tonie wypowiadają się również inni uczestnicy wydarzenia.

– To wielka przyjemność widzieć ludzi, którzy bez względu na wiek i status społeczny trenują we pocie czoła by pokazać innym jak wspaniale jest tańczyć – mówi Marta Rolnik.

Przedstawienie będzie można oglądać 23,24 i 25 kwietnia o godz. 20 wteatrze V6, przy ul. Żeromskiego 74/76. Bilety można nabyć w kasie, lub zarezerwować e-mailem: biuro@projectsalsa.pl.

/mat.pras.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *