IMG_0741

W sobotę, 15 października o godz. 20 w Żarty Żartami rozpocznie się koncert formacji The October Leaves. Bilety kosztują 10 zł.

The October Leaves pochodzą z Rybnika, miasta na Górnym Śląsku, gdzie wśród smogu i spalin rodzą się największe czarne diamenty muzyki gitarowej. Brzmienie zespołu to mieszanka klasycznego britpopu z inspiracjami amerykańską muzyką lat 60. Wzorem swoich idoli z robotniczych rejonów Zjednoczonego Królestwa tworzą melodyjną muzykę środka, w Polsce wciąż zbyt popową dla hipsterów i zbyt niszową dla wielbicieli mainstreamu. Gitarowym hałasem, charyzmatycznym głosem wokalisty oraz, przede wszystkim, zapadającymi w pamięć kompozycjami, zespół zdobył już spore uznanie na macierzystym Śląsku. Kolejnym krokiem jest podbicie kraju.

The October Leaves na swoim koncie mają setki koncertów w całej Polsce. Do najważniejszych z nich należą: koncert w Gdańsku podczas Euro 2012 występ na Heineken Open’er Festival transmitowany na żywo koncert w studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, wspólne koncerty z Myslovitz i Negatywem, zwycięski koncert za Grand Prix na Seven Festival Music & More w Węgorzewie.

Skład:
Kamil Bartkowiak – wokal, gitara
Szymon Bartkowiak – gitara, chórki
Piotr Szopa – perkusja
Kamil Rutkowski – bas
Artur Szablicki – klawisze

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Koncerty w Łodzi – luty 2011
Karaoke Teatru Chorea
Symcha Keller w Teatrze Małym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*