4fb0257d32d2bmedia1W 1983 roku John Casablancas, założyciel światowej agencji modelek Elite zorganizował pierwszy międzynarodowy konkurs wyszukujący nowe twarze pod nazwą The Look Of The Year. Dziś jest to niezwykle ważne wydarzenie o zasięgu globalnym, którego celem przewodnim jest wyselekcjonowanie i wypromowanie nowych twarzy w świecie modelingu. Z konkursem związane są takie modelki jak Cindy Crawford, Alessandra Ambrosio, Linda Evangelista, Naomi Campbell, Gisele Bundchen czy Kasia Smutniak.

Finał ogólnopolski to prestiżowa i ekskluzywna gala realizowana w formie plenerowego pokazu mody na 50 metrowym wybiegu. Oprócz zaproszonych gości, znanych osobistości świata mody, ambasadorów marek, imprezę ogląda kilka tysięcy widzów zgromadzonych na rynku Manufaktury. Laureatki konkursu reprezentują Polskę w międzynarodowym finale The Look Of The Year na Sycylii.

Główne wydarzenia tegorocznej edycji:

WYSTAWY W OFF PIOTRKOWSKA / 21-27 maja 2012 / codziennie od godz. 11:00
Wystawy prac studentów Politechniki Łódzkiej oraz fotografów The Look Of The Year. Oficjalne otwarcie wystaw połączone z łódzką konferencją prasową konkursu odbędzie się 21 maja, godz. 10 w meblotece Yellow w Off Piotrkowska.

ŁÓDZKIE CZYTA Z THE LOOK OF THE YEAR / 21 maja 2012 / godz. 13:00
Podczas tegorocznej edycji konkursu promujemy akcję „Łódzkie czyta”. Kandydatki odwiedzą Wojewódzką i Miejscą Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Gdańska 100/102. Będzie to jeden z etapów realizacji programu Łódzkie Czyta – finalistki spotkają się z uczniami szkół podstawowych oraz gimnazjów i wraz z pracownikami biblioteki będą prezentować i w ciekawy sposób zachęcać ich do czytania.

PREMIERE RUNWAY / 24 maja 2012 / godz. 18:30
Pokazy młodych projektantów, designerów z całej Polski. Pokazy odbędą się w Magazynie Bawełny w łódzkiej Manufakturze. W roli modelek wystąpią finalistki konkursu The Look Of The Year. Harmonogram pokazów:

19:00 Beata Mielewczyk, Paweł Kuzik, Milita Nikonorov
20:30 Izabela Wiąckowska, Maja Kotecka, Magda Hasiak, Monika Misiak
21:30 Arkadiusz Taraska, Patrycja Plesiak, Aleksandra Kucharczyk
 
TOP BRANDS FASHION / 25 maja 2012 / godz. 18:30
Pokazy znanych marek i firm odzieżowych w Magazynie Bawełny w Manufakturze. Harmonogram pokazów:

19:00 Orsay, Vertus, Moodo, Atlantic
20:30 Mewa Styl, Fabryka Rajstop Adrian, Orion Style
21:30 Lanta, Jacqueline Riu, Risca, Parys

GALA FINAŁOWA / 27 maja 2012 / godz. 19:30
Gala na wyjątkowym, 50metrowym wybiegu na rynku w Manufakturze w Łodzi z udziałem czołowych, polskich projektantów: MACIEJ ZIEŃ, TERESA ROSATI, MICHAŁ STAROST, TERESA KOPIAS, TOMAOTOMO by Tomasz Olejniczak, duet PIERZCHALSKA/MILCZAREK. Poznamy nazwiska reprezentantek Polski na światowy finał The Look Of The Year 2012 we Włoszech.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Miss_Polonia_Wojewodztwa_Lodzkiego_2011
Finał Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2011
missumed
Finałowa Gala Wyborów Miss Uniwersytetu Medycznego w Łodzi 2014
anoreksja5
Żyj zgodnie z naturą z kandydatkami na Miss

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*