IMG_9783W piątek 9 stycznia w łódzkim Łączniku (al. Piłsudskiego 135) odbył się koncert grupy The Dumplings. Jest to formacja elektro-popowa dwojga nastolatków pochodzących z Zabrza – siedemnastoletniej Justyny Święs i osiemnastoletniego Kuby Karasia. 

Okrzyknięci zostali fenomenem internetowym by zaraz później stać się największą sensacją 2013 roku. Na swoim koncie mają już występ na Open’erze, Off festivalu czy zagranicznych Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton. Wspólnie z zespołem Kamp! zagrali koncert klubowy w Londynie.  W maju 2014 światło dzienne ujrzał ich debiutancki album No Bad Days. Możemy tutaj znaleźć piosenki w języku polski ale również po angielsku bo jak sami o sobie mówią – The Dumplings to po prostu mieszanka tematów, dźwięków i nastrojów.

Około godziny 22 na scenie pojawili się artyści witając zgromadzoną publikę pierwszą piosenką. –To już nasz czwarty koncert w Łodzi i za każdym razem jest Was więcej, dziękujemy! – dodała Justyna rozpoczynając kolejną pozycję z set listy. Doskonale dało się zauważyć wielkie zaangażowanie ale również i młodzieńczą nieśmiałość. Niesamowity jest fakt, że mimo tak młodych wykonawców na koncert przyszli zarówno nastolatkowie jak i przedstawiciele starszych pokoleń.

joomplu:84572

Nie zabrakło takich utworów jak Nie słucham, Technicolor Yawn czy Betonowy Las. Na specjalne życzenie widowni zaśpiewał również  Kuba, a na bis para zaserwowała między innymi rewelacyjny cover Rebeki – Unconscious. Po koncercie można było wziąć autograf  i zrobić sobie zdjęcie z artystami.  

Zobacz także:

The Dumplings w Wytwórni (foto)

The Dumplings w klubie DOM (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Power_of_Trinity
Power of Trinity, Upside Down i The Washing Machine zagrali w Wytwórni (foto)
Marita_Alban_Juarez_19082011-1258gw
Geyer Music Factory 2011: Marita Alban Juarez (foto+wideo)
Szpaku w Teatrze Club (foto+wideo)
1 Komentarz
  • Jolaedad
    26 stycznia 2015 at 21:32

    :-*

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*