1005212_085W czwartek, 10 maja w ŚFK-DL zorganizowano wieczór estoński, którego bohaterem był Kaspar Jancis – reżyser, scenarzysta, aktor, kompozytor, a także pisarz.

Impreza rozpoczęła się od kilkunastominutowego spotkania z autorem, którego sylwetkę przybliżył współorganizator wydarzenia, Piotr Kardas. Jancis kształcił się na dokumentalistę, jednak pochłonął go świat animacji. Dlatego też po spotkaniu widzowie obejrzeli dwie jego produkcje – Maraton z 2006 roku oraz Krokodyl z 2009 roku.

Około godziny 19 rozpoczął się czterdziestopięciominutowy występ grupy The Criminal Elephant (Kriminaalne Elevant), która początkowo powstała, aby stworzyć oprawę muzyczną do krótkiej animacji Year of monkey Ülo Pikkova. Na ten moment, ma na swoim koncie ponad dwadzieścia pięć projektów muzycznych do różnorakich filmów animowanych. Podczas czwartkowego koncertu muzycy pokazali się z jak najlepszej strony. Zaprezentowali utwory z pogranicza jazzu, improwizacji, muzyki bałkańskiej, punka czy ska. Nawet doświadczony akustyk obsługujący koncert uznał, że to jedna z najlepiej prezentujących się kapel, jaką słyszał ostatnio na żywo.

Po występie muzycy wyjechali do rodzinnego Tallina. Do Łodzi przyjechali z Berlina w ramach prologu VI Festiwalu Puls Literatury prezentującego artystów zagranicznych. Wcześniej w ŚFK-DL zaprezentowała się Renata Jabłońska z Izraela i Jonathan Carroll z USA.

Zobacz także:

Jonathan Carroll w Łodzi (foto+wideo)

Bajzel wystąpił w ŚFK (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fisz_emade_tworzywo_20150509_1570420888
Fisz Emade Tworzywo w Wytwórni (foto)
IMG_4680
The Lucyan Group w Scenografii (foto)
jazzwpalacu
Plastry Jazzowe 2014: Jazz w Pałacu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*