TheCovernBeatles_589028 września o godz. 19 w klubie Wytwórnia rozpoczął się koncert grupy The Cavern Beatles. Artyści brzmieniowo i wizualnie uznawania się za najwierniejszą kopię legendarnej czwórki z Liverpoolu.

W roku 2010 zbiegają się dwie wyjątkowe rocznice: 70-ta rocznica urodzin Johna Lennona oraz  50-ta rocznica debiutu najważniejszej formacji pop kultury – zespołu The Beatles. Z tej okazji we wtorek w Łodzi zorganizowano imprezę dla wielbicieli tej legendarnej formacji.

Wszyscy czterej członkowie zespołu The Cavern Beatles urodzili się i wychowali w Liverpoolu,  dzięki czemu już od dzieciństwa mogli czerpać inspirację z przestrzeni, w której tworzyli członkowie „fab four” (tak prasa pisała o The Beatles na początku ich kariery). The Cavern Beatles jest jednym  z niewielu zespołów hołdujących twórczości The Beatles, który podczas swoich koncertów nie używa żadnych podkładów muzycznych ani wokalnych, tworząc w pełni autentyczne przedstawienie muzyki. Muzycy stosują ponadto oryginalne instrumenty z lat 60-tych, co jeszcze bardziej zaciera granicę między oryginałem a kopią.

 

The Cavern Beatles The Cavern Beatles The Cavern Beatles
The Cavern Beatles The Cavern BeatlesThe Cavern Beatles The Cavern Beatles
The Cavern Beatles The Cavern BeatlesThe Cavern Beatles The Cavern Beatles
The Cavern Beatles The Cavern Beatles

/foto Przemek Sikora / muzyczneobrazki.pl info. Przemek Sikora + mat. pras.

 
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_4155
Fruhstruck w Stereo Krogs (foto)
DSC_9894
Maria Peszek w Wytwórni (foto)
Shepherds of Cats i Paweł Sokołowski w 6. dzielnicy (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*