The Cavern Beatles. Beatlemania w Wytwórni

stageshot300W roku 2010 zbiegają się dwie wyjątkowe rocznice: 70-ta rocznica urodzin Johna Lennona oraz  50-ta rocznica debiutu najważniejszej formacji pop kultury – zespołu The Beatles.

  
Wytwórnia zaprasza 28 września o godz. 19:00 na koncert The Cavern Beatles  – grupy, która zarówno pod względem brzmienia, jak i wyglądu muzyków, jest najwierniejszą na świecie kopią legendarnej czwórki z Liverpoolu.

Coraz większą popularnością cieszą się zespoły tworzące w hołdzie dla największych formacji ubiegłego wieku. W ten trend wpisują się także The Cavern Beatles – jedna z najbardziej znanych i poważanych formacji kontynuujących szał beatlemanii. Swoją silną pozycję w muzycznym świecie  muzycy zawdzięczają nie tylko wyglądowi (łudząco podobnemu do oryginalnych Żuków z Liverpoolu), ale przede wszystkim specyficznemu brzmieniu i identycznej pasji i precyzji, z jaką swoje kompozycje tworzyli legendarni „bitelsi”.

 
Wszyscy czterej członkowie zespołu The Cavern Beatles urodzili się i wychowali w Liverpoolu,  dzięki czemu już od dzieciństwa mogli czerpać inspirację z przestrzeni, w której tworzyli członkowie „fab four” (tak prasa pisała o The Beatles na początku ich kariery). The Cavern Beatles jest jednym  z niewielu zespołów hołdujących twórczości The Beatles, który podczas swoich koncertów nie używa żadnych podkładów muzycznych ani wokalnych, tworząc w pełni autentyczne przedstawienie muzyki. Muzycy stosują ponadto oryginalne instrumenty z lat 60-tych, co jeszcze bardziej zaciera granicę między oryginałem a kopią.
 
O niewiarygodnym podobieństwie The Cavern Beatles do oryginału łodzianie będą mogli się przekonać już 28 września na jedynym ich koncercie w Łodzi! Zespół zapewni publiczności doskonałą zabawę przy dźwiękach największych przebojów tej legendarnej grupy, takich jak „She loves you”, „I want to hold your hand” czy „Yellow Submarine”. Organizatorzy planują także we współpracy z instytucjami partnerskimi przygotować wiele niespodzianek i atrakcji dodatkowych, by należycie móc uczcić obydwie wyjątkowe okazje, które zbiegają się w tym czasie.
 
/info i foto mat. pras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *