The Breakout w TU

W niedzielę, 9 czerwca o godz. 20 w TU wystąpi The Breakout. Podczas koncertu można będzie usłyszeć m.in: Pomaluj moje sny , Oślepił mnie deszcz , Oni zaraz przyjdą tu, Modlitwa. Jest gdzieś taki dom. Wstęp: 40/50 zł.

Zespołu Breakout powstał w 1968 roku Pierwszy skład to: Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Krzysztof Dłutowski, Janusz Zieliński i Józef Hajdasz. W tym składzie zespół zagrał swój pierwszy koncert 21 lutego 1968 roku w klubie Stodoła w Warszawie a oficjalny debiut nastąpił na I edycji festiwalu muzycznego Musicorama w Warszawie 27 lutego 1968 roku. Następnie grupa wystąpiła w Telewizyjnej Giełdzie Piosenki, gdzie zaprezentowała m.in. swój pierwszy przebój pt. \”Gdybyś kochał, hej\”. Od tego momentu zespół jest nazywany prekursorem blues-rocka, opartego na najlepszych wzorcach zachodnich. W 1969 r ukazuje się płyta pt. \”Na drugim brzegi tęczy\” a do roku 1980 zespół nagrał łącznie 10 albumów, z których najsłynniejszym stał się \”Blues\”.

To grupa Breakout przełamała stereotyp ówczesnej stylistyki muzyki gitarowej i była pomostem pomiędzy big-bitem i rock&rollem lat sześćdziesiątych a późniejszą muzyką rockową i blues-rockową. To grupa Breakout zaczęła flirtować z jazzem zapraszając do nagrań płytowych Włodzimierza Nahornego. Przez zespół przewinęło się wielu znakomitych muzyków, z Dariuszem Kozakiewiczem i Józefem Skrzekiem na czele. Zespół oficjalnie istniał do 1982 r, kiedy to Tadeusz Nalepa rozpoczął karierę solową.

Obecnie skład zespołu to: Kazimierz Pabiasz – wokal, gitara, Zbigniew Wypych- gitara basowa, Dariusz Kamiński – perkusja i Jarek Mikulski – gitara.

Kazik Pabiasz – reaktywował zespół #Breakout w 2013 roku na Festiwalu Tadeusza Nalepy „Lep na Bluesa” w Józefowie. Zbigniew Wypych – współpracował z Tadeuszem Nalepą w latach 1976-1982. Dariusz Kamiński – współpracował z Tadeuszem Nalepą w latach 1995-2006. Jarek Mikulski – Gitarzysta z Kędzierzyna-Koźla. Nagrał płytę Blues Jak Cobra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *