The Bootels w New Yorku (zakończony)

thebootelsnyW sobotę, 29 kwietnia o godz. 22 w New Yorku wystąpi formacja The Bootels. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia, dzięki którym będziecie mogli wybrać się na ich występ.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „New York”, w komentarzu podacie swoje imię i nazwisko. VIsy otrzymają dwie pierwsze osoby, które zgłoszą się do konkursu. Zabawę zakończymy 27 kwietnia  o godz. 22, powiadomimy o wygranej drogą mailową.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony

29.04.2017 (sobota) 
Start godz. 22:00 Koncert zespołu THE BOOTELS
Wstęp za okazaniem visy. Visa do nabycia w dniu koncertu w cenie 10 zł.

The Bootels to grupa grająca beatlesowskie utwory w nowej aranżacji. Ich artystyczna działalność jest próbą własnego spojrzenia na muzykę wielkiej czwórki z Liverpoolu poprzez połączenie dobrze znanych utworów Fab Four z ostrymi gitarowymi riffami i świeżym rock&rollowym brzmieniem. Zespół założyli znani w rockowym światku muzycy: gitarzysta Piotr Jełowicki, basista Zbyszek Frankowski, perkusista Andrzej Żukiewicz, a ostatnio dolączył do nich klawiszowiec i gitarzysta basowy Zbigniew Danielewicz. Każdy ma za sobą udział w wielu dużych projektach muzycznych oraz współpracę ze znanymi postaciami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Połączyła ich miłość do twórczości The Beatles. O tym, że muzycy szukają oryginalnego brzmienia, świadczy ich zamiłowanie do dobrego sprzętu muzycznego. Instrumenty i nagłośnienie z lat 60′ czy 70′ to podstawa ich wyposażenia (Marshalle, Fendery, Ampegi, Gretsche, itp), jednak z powodzeniem łączą je z całkowicie współczesną technologią. W lutym 2008 roku zespół zagrał trzy świetne koncerty w słynnym klubie Cavern w Liverpool’u (UK) – miejscu gdzie narodziła się legenda The Beatles. Dużym sukcesem i kolejnymi zaproszeniami na międzynarodowe festiwale beatelsowskie zakończył się również udział The Bootels w Beatle Week’, festiwalu organizowanym przez miasto Liverpool i klub Cavern, w którym uczestniczą zespoły i fani The Beatles z całego świata.The Bootels zagrali 7 koncertów w różnych miejscach ( 22-26 sierpnia 2008 ). The Bootels otrzymali od dyrekcji tegorocznego festiwalu certyfikat potwierdzający wysoki poziom przekazu artystycznego oraz deklarację dalszej współpracy z CAVERN. Dla The Bootels to szczególne wyróżnienie i akceptacja wybranej drogi, co już w 2009 r. zaowocowało kolejnym wyjazdem do Liverpoolu gdzie zagrali 8 koncertów. Koncerty w Klubie Cavern oraz pobyt muzyków w Liverpool zostały zarejestrowane. Materiał został wykorzystany do produkcji videoklipów oraz koncertowego dvd. W 2008 r. została zarejestrowana pierwsza płyta zespołu „The Bootels Play The Beatles”. Nagrania i mastering zrealizowano w studio nagraniowym RADIA ŁÓDŹ. Zespół spędził w studio 340 godzin. Realizatorem nagrań był Sebastian Binder. Gościnnie w nagraniach udział wzięli Kwartet Rubinsteina, Paweł Serafiński (organy Hammonda) i Leonard Kuba Jakubowski (instrumenty klawiszowe). Wydawca: Fundacja DOM MUZYKI.
NEWS: 14.01.2013
W ostatnim czasie zespół koncentrował się głównie na pracy studyjnej. 2 lata trwały prace nad nową płytą, ponieważ członkowie zespołu postanowili nagrać bardziej ambitny materiał z repertuaru Beatlesów, który w większości nie był wykonywany przez ten zespół na koncertach.
Stopień skomplikowania materiału, jak i wprowadzenie instrumentów klawiszowych do produkcji oraz rozbudowane i trudne, wielogłosowe partie wokali pochłonęły prawie 500 godzin spędzonych w studiu. Pierwsza część materiału została zrealizowana w łódzkim Toya Studios, gdzie zarejestrowano ślady i zrobiono wstępną selekcję i obróbkę materiału. W jej nagraniu brało udział dwóch realizatorów:
Adam Toczko, który był odpowiedzialny za główne brzmienie zespołu i Piotr Iwanek, z którym zespół spędził najwięcej czasu. Następnie muzycy przenieśli się do Electra Studio, gdzie pod fachowym okiem Adama Toczko został dokonany całkowity mix płyty.
Wreszcie produkcja została wysłana do Abbey Road Studio w Londynie, rodzimego studia Beatles’ów, gdzie na sprzęcie z tamtej epoki został zrobiony mastering. Zajął się nim sam Sean Magee, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Queen, The Rolling Stones, Sex Pistols, PIL, Tiną Turner i wieloma innymi artystami. Zespól jest bardzo zadowolony z efektów, które są na najwyższym światowym poziomie.
Grupa nakręciła również teledysk do utworu Back in the U.S.S.R., który będzie promował nadchodzący album. Ciekawostką jest fakt, że zdjęcia do teledysku odbywały się na pasie startowym, podczas startu samolotu pasażerskiego na łódzkim lotnisku im. Fryderyka Chopina oraz we wnętrzu ogromnego rosyjskiego śmigłowca Mi-26.
Obecnie The Bootels jest w trakcie prowadzenia rozmów z różnymi wydawcami, ponieważ w planach jest również wydanie materiału na winylu i wyjazd do Ameryki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *