blactapesW piątek, 30 listopada w Klubie DOM wystąpi zespół The Black Tapes. Jako support o godz. 20 na scenie pojawi się Oslo Kill City. Wstęp wynosi 10 zł.

Historia zespołu The Black Tapes sięga roku 2006. Wtedy to do życia powołany został przez dwójkę przyjaciół – Risky (perkusja) i Tolly (gitara) – zespół, którego skład uzupełnili Sven (bas) oraz Hubbs (wokal). W tym pierwszym uformowanym składzie szybko podbili warszawskie sceny grając liczne koncerty w swoim charakterystycznym, dynamicznym stylu. Rozpoczynali od wydania kilku demówek, których zwieńczeniem stała się oficjalna EP-ka „Black City” (2007, Warsaw City Rockers). Pierwsze nagrania zwróciły na nich uwagę dziennikarzy radiowych, a trzy ich utwory znalazły się na składankach „Offensywa” wydanych przez Polskie Radio. Coraz liczniejszą publiczność zdobywali często koncertując w całej Polsce. Pod koniec 2008 roku zespół wyjechał do Sztokholmu, aby zarejestrować materiał na swój debiutancki album zatytułowany po prostu – „The Black Tapes” (2009, Antena Krzyku).

Po ukazaniu się płyty do składu dołączył – Hoss (klawisze), a zespół – już jako kwintet – promował swój debiut wieloma koncertami. W ubiegłym roku supportowali takie zespoły jak The Stranglers, Dropkick Murphys, Mudhoney czy Fucked Up. Koncertowali na największych polskich festiwalach – Open’er, OFF, Jarocin. Debiutancki album po swojej premierze zbierał bardzo dobre recenzje. W muzycznym podsumowaniu roku 2009 tygodnika Przekrój – wśród 10 najlepszych płyt polskich artystów – debiutancki krążek The Black Tapes znalazł się na trzecim miejscu.

W sierpniu i wrześniu 2010 roku The Black Tapes zarejestrował w warszawskich studiach Lubię Wąchać Winyl i Mustache Ministry nowy materiał. Album zatytułowany „Shipwreck” ukazał się 20.10.2010 nakładem Anteny Krzyku. “Shipwreck” to nie płyta z szantami, jak tytuł i oprawa graficzna mogłyby sugerować. To punkowo-rock’n’rollowe kawałki z charakterystycznymi klawiszami i wokalami. Muzycy tym razem wzięli na siebie sporą część pracy przy realizacji i produkcji nagrania, dzięki czemu album jest bardziej dopracowany i spójny. Pierwszym singlem z płyty był utwór tytułowy, zaś na początku lutego ukazał się teledysk do jednego z utworów z nowej płyty – “Come Come Culture of Death”.

W marcu 2011 zespół zagrał trasę koncertową po Polsce promując ostatni krążek, a w lipcu wystąpił na głównej scenie festiwalu Heineken Opener w Gdyni otwierając ostatni dzień festiwalu. Koncertowy rok zakończył występ w warszawskiej Stodole przed The Subways. Obecnie zespół promuje nowe wydawnictwo – EP 'Middle Class’.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
GP2015-01
Grand Prix Jazz Melomani 2015
Ju00F3ga_plakat
Jóga w Cafe Bar Poczekalnia
Geyer Music Factory 2018 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*