IMG_199030 września w Stacji Nowa Gdynia zorganizowano konkurs na rysunek satyryczny The Big Boat Of Humour – Wielki Turniej Rysowników Satyrycznych.

W szranki stanęli nie tylko zawodowcy, ale też każdy chętny, przejawiający zdolności plastyczne i posiadający nieodzowne poczucie humoru. Turniej został rozegrany w systemie pucharowym – wybrane przez publiczność, za pomocą aplauzu, prace przechodziły do kolejnego etapu. Tak aż do wielkiego finału. W rywalizacji wzięło udział czternastu uczestników – w dwóch grupach czteroosobowych i dwóch grupach trzyosobowych. 

W pierwszej rundzie tematyka rysunków dotyczyła marynistyki. Uczestnicy musieli dowcipnie zilustrować m.in. sztormową pogodę, bocianie gniazdo czy łódź ratunkową. W drugiej hasła dotyczyły miasta: pierwsze – nocy tramwaj, drugie – ślepa uliczka. W finale z tematem Bezludna wyspa i sami ze sobą zmagali się Marcin Podolec i Mateusz Jakubczak. Ostatecznie Nagrodę ufundowaną przez Stację Nowa Gdynia i Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w wysokości 3 tys. zł zdobył ten drugi. Mateusz to student drugiego roku Wydział Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP.

Maciej_Trzepalka_2011

Maciej Trzepałka, 2011

Konkurs na rysunek satyryczny poprzedziły warsztaty, które poprowadził Jakub Wiejacki, znakomity łódzki rysownik, pomysłodawca całej imprezy. Artysta opowiadał o różnych technikach plastycznych oraz historii rysunku satyrycznego. O godz. 15.30 satyryczne spotkanie w Stacji Nowa Gdynia zakończył wernisaż przekrojowej wystawy najlepszych prac, nadesłanych na Big Boat Of Humour od 2006 roku.

/fot.mat.pras.

Zobacz także:

23. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2012 – program, informacje

Wystawy 23. MFKiG w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)

XXIII MFKiG: Wystawa prac Jakuba Wiejackiego w Galerii Manhattan (foto)

Kind Off oraz Cool kids of death & Akira Yamaoka na zakończenie 22. MFKiG (foto)

XXII MFKiG 2011: Gala Finałowa (foto+wideo)

XXII MFKiG 2011: Simon Bisley (foto+wideo)

XXII MFKiG 2011: Konkurs na krótką formę komiksową (foto+wideo)

XXII MFKiG: Maciej Pałka w Małej Literze Art (foto)

XXII MFKiG: Yorgi, komiks i literatura w ŚFK (foto)

   

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_2468
Grafiki w Galerii Kobro (foto)
Upadek_l_60x84_tech_wlasna_2008
Marek Herbik – Grafika (foto)
lipski
Wystawa Romana Lipskiego w Atlasie Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*