The Beat Freaks w Szóstej Dzielnicy

freaksW niedzielę, 20 marca o godz. 19 w 6. dzielnicy rozpocznie się koncert formacji The Beat Freaks. Bilety dostępne za barem w cenie 20 przed i 25 w dniu koncertu.

The BEAT FREAKS – to nowy projekt muzyczny sygnowany nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych ze szczecińskoduńskim rodowodem. Skandynawskiego charakteru muzyce nadaje bowiem fakt, iż połowa zespołu, swój muzyczny język rozwijała kształcąc się w prestiżowej akademii w Odense. Nie pozostało to bez wpływu na brzmienie zespołu oraz odważne podejście do formy.

Muzycy uciekają od utartych schematów jazzowych form proponując muzykę, która jest swoistą opowieścią. W ich muzyce znajdziemy inspiracje i zapożyczenia zarówno z muzyki słowiańskiej, ludowej, etnicznej czy wręcz rockowej. Jednocześnie muzyka zespołu pozostaje świeża nawiązując do brzmienia współczesnego jazzu.

skład:
Tomasz Licak – saksofon / klarnet
Michał Starkiewicz – gitara
Paweł Grzesiuk – bas
Radek Wośko – drums

Michał Starkiewicz – gitara
gitarzysta, kompozytor oraz animator kultury. Z dużym powodzeniem porusza się w przeróżnych gatunkach muzycznych od funku po jazz i muzykę akustyczną. Na co dzień współpracuje m.in. z zespołem Deus Meus, Marcinem Pospieszalskim, Teatrem Polskim w Szczecinie. Udziela się w szeregu wyjątkowych projektach muzycznych zarówno w Szczecinie jak i w Polsce. Występował na scenie wspólnie z takimi muzykami jak: Mietek Szcześniak, Joachim Mencel, Jan Smoczyński, Marcin Pospieszalski, Michał Kulenty, Łukasz Kluczniak, Piotr Baron.

Tomasz Licak – saksofon
Kompozytor i saksofonista jazzowy. Absolwent wydziału muzyki rozrywkowej Carl Nielsen Academy of Music w Odense (Dania) na wydziale kompozycji (2012). Jest laureatem nagród Grand Prix na 49.festiwalu Jazz nad Odrą w 2013 roku uzyskanego wraz z zespołem Tomek Licak/Radek Wośko Quartet feat. Carl Winther oraz Grand Prix konkursu „Bielskiej Zadymki Jazzowej 2010“ (uzyskanego z zespołem Outbreak Quartet) oraz nagrody indywidualnej „Krokus Jazz Festival“ w roku 2009 w Jeleniej Górze. Regularnie koncertuje z różnymi formacjami, zarówno autorskimi takimi jak: Horn Amok, Krebstet, czy Licht An! Ma na swoim koncie płyty: „Entrails United“ (Licak/Wośko Quartet) , „K.R.A.N“ (Kran), „Last Call“ (The Outbreak Quartet), „Quintet feat. Anders Mogensen“.

Paweł Grzesiuk – bas
Basista, kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku „Wychowanie muzyczne”. Od lat czynnie zaangażowany w życie muzyczne Szczecina tworząc i udzielając się w wielu projektach i zespołach. Członek zespołu „LeeMeet Trio”, z którym nagrał płytę i aktywnie koncertuje. Nagrał również płytę z saksofonistą Jackiem Skrzypczakiem. Koncertował także z takimi muzykami jak: Grzegorz Turnau, Mika Urbaniak (koncert na Expo w Hiszpanii) czy skrzypkiem jazzowym Adamem Bałdychem w składzie Damage Control. Aktywnie zaangażowany również w działalność edukacyjną, ucząc młodzież gry na gitarze i gitarze basowej w szkołach w Szczecinie i Goleniowie.

Radek Wośko – perkusja
Perkusista, kompozytor, swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat. Absolwent Wydziału Jazzu Carl Nielsen Academy of Music w Odense, Dania. Podczas kilkumiesięcznego pobytu na stypendium w Nowym Jorku w 2013 roku studiował pod okiem takich muzyków, jak m. in. John Riley, Gregory Hutchinson, Ari Hoenig, Jeff Ballard, Adam Nussbaum, Lionel Loueke, Tony Malaby, Bob Gulotti, Bob Moses, John Hollenbeck, Brad Mehldau, Gretchen Parlato. Aktywnie zaangażowany w wiele projektów muzycznych, zarówno jako perkusista i autor muzyki, m. in. polsko-duńskiego kwartetu Entrails United (dawniej  Tomasz Licak/ Radek Wośko Quartet) czy Entropy, znanego również polskiej publiczności. Obecnie prowadzi kilka solowych projektów w różnych zestawieniach instrumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *