badjibandW sobotę, 23 maja o godz. 20 w Lokalu rozpocznie się premierowy koncert The Badji Band.

Co trzeba zrobić, żeby biegle grać na korze (harfie zachodnioafrykańskiej)? Musisz bardzo ciężko ćwiczyć, albo urodzić się w rodzinie Griotów i ćwiczyć jeszcze ciężej!

Tak właśnie było w przypadku senegalskiego muzyka Ablaye Badji. Urodzony w regionie Cassamance dorastał otoczony przez muzykę swoich przodków. Od dziecka próbował grać na różnych instrumentach. Jego ulubionym był bęben sabar. Mówi się, że jeśli wiesz, gdzie w rytmach granych na sabarze jest raz, będziesz w stanie grać na wszystkim. Do pokochania kory przekonywał go dziadek, który od zawsze widział w Ablaye’u muzyka. Podpatrując swoich wujków, krok po kroku rozwijał skrzydła i udoskonalał technikę gry. Jego styl cały czas ewoluuje. Ablaye, świadomy konieczności ciągłego rozwoju, nigdy nie spoczywa na laurach. W 2012 roku przeprowadził się do Polski i mieszka w Łodzi, gdzie wraz z utworzonym przez siebie zespołem The Badji Band, nagrał swój pierwszy album, noszący tytuł Sabaro, czyli Przebaczenie.

Krążek, w całości utrzymany w nurcie muzyki World, jest nowatorską opowieścią o kulturze Afryki Zachodniej i porusza wiele problemów współczesnego świata. Jako nowoczesny hołd kulturze tradycyjnej, płyta Sabaro zapowiada się na najważniejsze wydarzenie polskiego rynku muzyki World w 2015 roku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Jordan_Reyne_foto6_press_sounedit
Głos ze Śródziemia poprowadzi warsztat podczas Soundedit ’14
the-blue-carpet-treatment
Snoop Dogg w Łodzi
SPOIWO_LOGO
SPOIWO w Z innej beczki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*