20121026-IMG_0800W Dekompresji renesans polskiego hip hopu. Tym razem na scenie pojawił się Ten Typ Mes wraz ze Stasiakiem. Najcięższy członek ekipy 2cztery7 i Piotr Szmidt zagrali w Łodzi w piątek, 26 października.

Ten Typ Mes to jedna z najważniejszych postaci w polskim hip hopie. Ostatnie płyty udowadniają również, że należy mu się szacunek w gatunku tak ogólnym, jak po prostu polska muzyka. Autor tekstów, producent i kompozytor, współzałożyciel wytwórni Alkopoligamia.com, kapitalny raper i – okazjonalnie – interesujący wokalista, rozpoczął karierę w 2002 r.

Ostatnia płyta artysty pt. Kandydaci na szaleńców (2011 r.) została świetnie przyjęta, a muzyczna różnorodność (hip hop przyprawiony soulem, dubstepem czy punk rockiem) poruszyła i zainteresowała wiele środowisk związanych ze współczesną muzyką miejską.

joomplu:44299

Stasiak – Najcięższy członek ekipy 2cztery7. Tubalny głos, nieprawdopodobna charyzma, poczucie humoru oraz dystans do siebie – to z tych powodów słuchacze uwielbiają jego rap.

Nie wypuszczając swoich numerów, gdy na to nie zasługiwały, dla szerokiej publiczności Stasiak zadebiutował w kawałku „Nasze dni” na płycie zespołu Płomień 81 o takim samym tytule. Chwilę później razem z Pjusem, Mesem i Ajronem rozpoczął budowę marki 2cztery7. Pierwszym owocem ich współpracy, znanym doskonale wszystkim „prawdziwym” słuchaczom, był utwór Cały czas z pierwszej kultowej, winylowej składanki spod szyldu Junoumi. Kolejny etap to krystalizacja szacownej ekipy 2cztery7, która do dziś nagrywa, melanżuje, dyskutuje, bawi się oraz wspiera nawzajem w składzie Ten Typ Mes, Pjus, Stasiak.

/fot. Łukasz Majkowski

Zobacz także:

Ten Typ Mes w Dekompresji (foto)

Pezet w Dekompresji (foto)

Hip Hop Arena w Łodzi (foto)

Peja w Dekompresji (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
12072012_090
LDZ Alternatywa: Nerwowe Wakacje (foto+wideo)
sipr150511-7223
Święto Łodzi 2011 – Natalia Kukulska i T.Love (foto+wideo)
Magister_Ninja
Magister Ninja w RAP ONE SHOT TV

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*