Zimno-mroczna elektronika w klubie DOM

Muzyka tego nowojorskiego duetu to połączenie mrocznego dark electro z tanecznymi bitami. Tempers – bo o nich mowa – wystąpią w czwartek, 14 lutego, w klubie DOM. Początek koncertu o godzinie 20. Bilety kosztują 20 złotych.

Tempers tworzą Jasmine Golestaneh i Eddie Cooper. Ich muzyka oscyluje wokół takich gatunków jak: post punk, cold wave, dark wave i synth pop. Nowojorczycy doskonale radzą sobie z tworzeniem mrocznych, zimnofalowych, elektronicznych dźwięków, które łączą z tanecznymi, a jednocześnie ponurymi bitami. W rezultacie, powstaje coś na kształt popu, uwięzionego w gotycko-industrialnym, dźwiękowym pejzażu.

Debiutancki album Tempers – „Services”, został wydany blisko cztery lata temu, przez berliński label aufnahme + wiedergabe. Płyta, mocno zróżnicowana aranżacyjnie, to wielowymiarowa propozycja, która przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom cold i dark wave’u. Ten niezwykle udany debiut, kryje w sobie utwory dark popowe i taneczne, a jednocześnie zimnofalowe. Na krążku znalazł się nawet jeden utwór akustyczny.

Poza debiutem, Tempers udało się wydać kilka niemniej udanych EP oraz następce „Services” – wydany pod koniec ubiegłego roku, drugi album – „Junkspace”. Właśnie to wydawnictwo, zespół promuje podczas trwającej, europejskiej trasy, która obejmie także Łódź. Duetu będzie można posłuchać na żywo w czwartek, 14 lutego w klubie DOM. Start imprezy o godzinie 20. Bilety, w cenie 20 złotych, do kupienia przed koncertem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *