TTT-plakatKwiecień — miesiąc, w którym nie tylko przyroda na dobre budzi się do życia. To właśnie wiosną, kiedy do letniej sesji egzaminacyjnej jeszcze daleko, swoją aktywność wzmagają koła naukowe, organizując liczne konferencje. W 2011 roku na mapie łódzkich wydarzeń kulturalno-naukowych pojawi się kolejny ważny punkt: Tekst-Tworzywo-Twórca.

   
Organizowana przez Koło Naukowe Edytorów, Koło Naukowe Miłośników Literatury Obcej oraz Koło Naukowe Pasjonatów Literatury i Sztuki XIX wieku (wszystkie działają przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego) konferencja Tekst-Tworzywo-Twórca zaczęła nabierać realnych kształtów niedługo po rozpoczęciu roku. Dziś znane są już szczegóły tej imprezy.

Konferencja odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2011 roku w samym sercu miasta: w Łódzkim Domu Kultury (ul. R. Traugutta 18, Łódź). W jej programie znajdą się wystąpienia dotyczące zagadnień z zakresu szeroko rozumianego edytorstwa (typografii, reklamy, designu) oraz literaturoznawstwa i nauk pokrewnych. Organizatorzy zdradzają, że chęć udziału w tym przedsięwzięciu zgłosili już studenci i doktoranci z Uniwersytetu Łódzkiego oraz innych uczelni wyższych.

Partnerem konferencji jest między innymi firma Grafixpol — łódzkie studio zajmujące się pełną gamą usług projektowych, od logotypów przez grafikę wydawniczą po strony internetowe i nowe media. Gratką dla miłośników designu będzie więc fakt, że przedstawiciele Grafixpolu wystąpią podczas imprezy z autorską prezentacją.

Rzadko zdarza się, by konferencja naukowa była tak medialnym przedsięwzięciem. Tekst-Tworzywo-Twórca zaprzecza stereotypowi nudnych, nieciekawych i nienowoczesnych konferencji naukowych. Wszystkich poszukujących większej ilości informacji o imprezie oraz o organizatorach zapraszamy na stronę internetową Koła Naukowego Edytorów: www.koloedytorow.wordpress.com.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pilsudskifestiwal
Piłsudski – Festiwal na 150.lecie urodzin Marszałka
Spotkanie z Kingą Piotrowiak-Junkiert i Bartoszem Sadulskim w Domu Literatury
narodowe
Narodowe czytanie Pana Tadeusza

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*