tedeW sobotę, 1 czerwca w Klubie Dekompresja wystąpi Tede. Oprócz niego na scenie pojawią się: TZZ, Bonez & Gix (Cypher Hill) oraz Wuwunio. Początekm imprezy o godz. 21. Bilety kosztują: 29 zł w przedsprzedaży, 39 zł w dniu koncertu.

Tede to prawdopodobnie najbardziej popularny polski raper. Właściciel wytwórni Wielkie Joł. W 2000 roku rozpoczął prace nad debiutanckim wydawnictwem. W 2001 roku ukazał się jego pierwszy singel zatytułowany “Wyścig szczurów”, promujący płytę “S.P.O.R.T.”. 2002 to rok założenia wytwórni płytowej Wielkie Joł. Jej nakładem ukazał się album o wymownym, prowokacyjnym tytule “3H – Hajs, Hajs, Hajs”.

Tede został laureatem wielu nagród, wśród których warto wymienić Ślizgery i Belvedere Achievement Award. Był wielokrotnie nominowany do Fryderyków, a występ na Festiwalu Muzycznym Telewizji Polskiej Opole 2009 zawdzięcza nominacjom w dwóch kategoriach: “Artysta roku” i “Płyta roku” za album “Ścieżka Dźwiękowa”. W 2010 roku otrzymał „Superjedynkę” na Festivalu w Opolu w kategorii Hip-hop.

Zobacz także:

Hip-hop Arena w Łodzi (foto)

Outline Colour Festival 2010 – koncert finałowy (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Jazz-ex-Cathedra-Herdzin
Krzysztof Herdzin Trio w Akademii Muzycznej
strachy-25
Strachy Na Lachy w Dekompresji
Łodzią po sieci 2.0 Live – Vonsechsundachtzig / Sznur / SECT7

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*