IMG_0373W czwartek, 26 lutego klubie w Z innej beczki zorganizowano koncert holenderskiego songwritera Teddy Jr, któremu towarzyszył akordeonista Paweł Cieplak.

Teddy Jr. – koncertując przemierzył pół Europy. Grał m.in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m.in. jako support przed New Model Army w Rotterdamie i Amsterdamie, w Polsce grał przed Peterem Gabrielem na Life Festival w Oświęcimiu. Występował też na kilku mniejszych festiwalach w naszym kraju.

Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. Artysta sam komponuje i pisze swoje utwory inspirując się takimi wykonawcami jak Eels, Neil Young, Frank Turner czy Tom Petty. Piosenki Teddy’ego, jak sam mówi, są: „Opowieścią o moim życiu, miłości, frustracjach, przedstawiają świata dookoła.”

Podczas koncertów Teddy Jr. zabiera publiczność w podróż, podczas której poznają wielobarwny świat pełen radości. Przestrzeń ta jednak podszyta jest strachem i samotnością. Holender dzięki swojej charyzmatycznej osobowości stwarza na scenie osobliwy spektakl, w którym publiczność może aktywnie uczestniczyć.

Zobacz także:

Phillip Bracken w Z innej beczki (foto)

Elektryczny Węgorz w Z innej beczki (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
LDZ Alternatywa: Niemoc (foto)
IMG_4420
Kocin Kociński Trio w Z innej beczki (foto)
6
Muchy zagrały w Łodzi (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*