IMG_3203W piątek, 6 kwietnia o godz. 19:30 w DOMu rozpocznie się koncert formacji Ted Nemeth. Na scenie pojawią się również 10000 osób i Welur.

Ted Nemeth powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno. Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens. Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi. Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, T.Love Alternative, Pidżama Porno czy happysad. W zeszłym roku ich debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody” zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze co mogło się zdarzyć w 2016 roku, w tym mieście. W 2017 roku pojawili się na scenach znaczących polskich festiwali: Jarocin Festiwal oraz Przystanek Woodstock. Jesienią na półkach sklepowych pojawił się kolejny album zespołu pt. CTRL C.

Welur to młody skład z Pabianic, tworzony przez Wiarę Wojtazsczyk (gitara, wokal), Adama Glinkowskiego (bas) i Michała Wereszczyńskiego (perkusja). Zespół tworzy muzykę, nawiązującą do wieloletniej tradycji noise rocka, którą można określić jako emo bądź pop noise, choć sami twierdzą, że grają punk odniesienia. W swojej dotychczasowej karierze mają na koncie m.in. występy podczas dwóch edycji festiwalu Noise for Refugees (sierpień i grudzień 2017, z takimi zespołami jak Rosa Vertov czy Melisa), podczas łódzkiego festiwalu „Summers are getting shorter” (sierpień 2017 m.in. z Ukrytymi Zaletami Systemu i Bastard Disco), a także wspólną minitrasę z grupą Złota Jesień (luty 2018). W lutym bieżącego roku, nakładem wytwórni Crunchy Human Children Records ukazał się ich debiutancki album „cały ten senny stuff”.

10000 OSÓB – Pochodzący z Pabianic duet grający garażowego rocka. Mówią, że grali jakieś koncerty. Grali na jednej scenie z takimi wykonawcami jak Ted Nemeth czy Welur. Muzyka inspirowana takimi zespołami jak Flat Duo Jets, Two Gallants, Jon Spencer Blues Explosion, Soledad Brothers, One Day As A Lion, Rage Against The Machine, The Immortal Lee County Killers, Abba i The White Stripes.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
mixeregionalny
Mixer Regionalny 2015 – informacje
Gary_Numan_Soundeditpress_small2
Soundedit ’17 – I ty zostaniesz Numanoidem
florence
Florence + The Machine w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*