Ted Nemeth w DOMu

W niedzielę, 16 grudnia o godz. 19 w DOMu rozpocznie się koncert formacji Ted Nemeth. Jako support pojawi się Heima. Wstęp: 35 zł.

Ted Nemeth powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno. Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens. Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi.

Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, T.Love Alternative, Pidżama Porno czy happysad. W zeszłym roku ich debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody” zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze co mogło się zdarzyć w 2016 roku, w tym mieście. W 2017 roku pojawili się na scenach znaczących polskich festiwali: Jarocin Festiwal oraz Przystanek Woodstock. Jesienią na półkach sklepowych pojawił się kolejny album zespołu pt. CTRL C nakładem Mystic Production. W tym roku zagrali kolejną trasę po Polsce odwiedzając 20 miast, a latem pojawili się min. na scenie Męskiego Grania. Nadchodzące koncerty Ted Nemeth będą przede wszystkim przekrojem twórczości zespołu. Pojawią się na nich zarówno stare jak i nowe numery zespołu, które znacie z albumów Ostatni Krzyk Mody oraz CTRL C, a kto wie może i nawet nieco starsze numery…

Zespół Heima powstał pod koniec 2017 roku w Łodzi z inicjatywy Olgi Stolarek – wokalistki, songwriterki tzw. ”dziewczyny z gitarą”, prezentującej wcześniej swój talent na ulicy Piotrkowskiej. Nagrania jej ulicznych występów wzbudzały coraz większe zainteresowanie wśród internautów, co spowodowało, że pojawił się pomysł na wzbogacenie jej autorskich utworów o inne instrumenty, a w konsekwencji stworzenia zespołu.

Inspiracją Heimy nie są zespoły bądź artyści, których dałoby się określić jednym, konkretnym gatunkiem muzycznym. Każdym członkiem zespołu kieruje bowiem głęboka potrzeba ekspresji, tworzenia muzyki wpływającej na emocje własne oraz innych, która pozbawiona jest konkretnych odniesień gatunkowych. Wokal Olgi w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną, tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze.

Aktualnie zespół jest w trakcie pracy nad swoim pierwszym, debiutanckim wydawnictwem, które zostanie wypuszczone w formie EPki. Na swoim koncie ma już występ m.in. podczas ostatniej edycji letnich koncertów w ramach Songwriter Łódź Festival 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *