tednemethW piątek, 5 września o godz. 20 w DOMu rozpocznie się koncert grupy Ted Nemeth. Wstęp wynosi 10 zł.

Ted Nemeth powstał w sierpniu 2010 roku w Łodzi, podczas spotkania zorganizowanego przez grupę muzykujących przyjaciół. Muzyka jaka powstaje wskutek działalności kwartetu jest z racji instrumentarium – gitarowa, a z racji miejsca – garażowa. Teksty Teda Nemetha powstają w języku polskim. Muzycy przejawiają odmienne zainteresowania i mają różne muzyczne inspiracje.

Do tej pory zespół wystąpił w większości czołowych łódzkich klubów muzycznych oraz w kilku największych miastach Polski. Zagrał też na Juwenaliach PWSTFiTV 2012 czy Juwenaliach UŁ 2013. Najświeższym osiągnięciem grupy jest zajęcie II miejsca w plebiscycie Plastry Kultury w kategorii „łódzki zespół muzyczny roku”. W maju miała miejsce premiera EP zespołu, w sierpniu produkcja i premiera teledysku do piosenki „Odbijaj się”, promującej EP. Zespół wziął udział w programie „Kuba Wojewódzki Show”.

Zespół ma na koncie dwie studyjne sesje nagraniowe i próbował własnych sił w garażowych nagraniach (Radiowa). Pierwsza sesja miała miejsce w studiu Sound Hunters (Kobieta/Ptak/Ułomny – 06.2011) która zakończyła się wydaniem internetowego Demo, a druga w Soyuz Studio której efektem jest pierwsze fizyczne wydawnictwo Ted Nemeth EP (Odbijaj się, Dyskoteka, Wszystkie kolory słońca). Nagrania demo dostępne są do odsłuchania pod adresem: http://soundcloud.com/ted-nemeth.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
LOTTO w Fabryce Sztuki
tune
Tune w Łódzkim Domu Kultury
IMG_6207
Krzysztof Iwaneczko w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*