Teatry w Łodzi na wakacje – informator

theatreChociaż sezon teatralny kończy się w czerwcu, to jednak cześć teatrów także na wakacje przygotowało ciekawe propozycje. Niestety nie będą aż tak obfite, jak to bywało w ostatnich latach.

Nie udało się Teatrowi Nowemu otrzymać dotacji na kolejną edycję jednego z najciekawszych festiwali letnich w naszym mieście. W tym roku przyjaciele Nowego nie wyjdą na ulice i nie rozbawią widzów. I to chyba najsmutniejsza wiadomość dotycząca letniego sezonu teatralnego w Łodzi. Namiastką imprezy będą dwa pokazy w łódzkich pasażach pt. Pasaże Teatralne.

Brak festiwalu Teatru Nowego po części może zrekompensować RETRO/PER/SPEKTYWY: CHOREA – Festiwal Teatralny. Od 13 do 21 sierpnia w różnych miejscach naszego miasta będzie można obejrzeć przegląd najważniejszych przedstawień CHOREI oraz najnowsze dokonania artystyczne zaproszonych grup teatralnych.

Przez całe wakacje, co niedzielę będzie można pójść do Teatru Małego. Poza imprezami obcymi (m. in. recital Krzysztofa Daukszewicza, Renaty Przemyk i Elżbiety Wojnowskiej) widzowie będą mieli szansę obejrzeć dwie prapremiery. 23 lipca będzie to „Lekcja” Eugene Ionesco, 14 sierpnia „Wszystko się uda jak się bardzo chce” Tomasza Mana. Pełen program niedzielnych imprez Teatru Małego możecie znaleźć tutaj.

Tradycyjnie przez prawie cały lipiec czynny będzie Teatr Powszechny, który zaprasza na spektakle: Kolacja dla głupca, Next-Ex oraz Szalone nożyczki. Pełen repertuar teatrów na lipiec tutaj.

Jak co roku Śródmiejskie Forum Kultury proponuje Letnią Scenę Forum. Podczas XII Przeglądu Teatralno-Kabaretowy na deskach ŚFK będzie można obejrzeć m. in. Świetną transakcję, monodram Faceci to gady, Emigrantów wg. Mrożka, czy tez wiele grup kabaretowych. Początek już 1 lipca, kolejne imprezy w każdą środę i czwartek, aż do końca wakacji. Pełen program imprez tutaj.

Prócz powyższych wydarzeń podczas nadchodzącego Festiwalu Viva Flamenco na widzów czeka spektakl muzyczno-taneczny „Todos cantan y poco bailan” w AOIA (18 lipca) oraz „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Federico?” w Teatrze Małym (24 lipca).

A co dla najmłodszych? Do połowy lipca Baśniowa Kawiarenka będzie organizowała przedstawienia teatralne, 9 lipca na spektakl „Skarb kapitana Haka” zaprasza Teatr Piccolo. Piccolo 18 i 25 lipca w godz. 14 i 16 zaprezentuje także spektakle w Porcie Łódź. W Pinokiu do końca lipca można oglądać XII edycję Wakacji z lalkami.

/foto. www.sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *