11650656_10205849213807435_1943883735_nKolejny raz na terenie Parka Helenów zorganizowano akcję przy okazji Nocy Świętojańskiej. Tym razem było teatralnie, w związku z jubileuszem 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Mimo niesprzyjającej pogody publiczność dopisała.

Teatr Muzyczny zaprezentował swoje najlepsze musicalowe przeboje. Pod gołym niebem zabrzmiały takie szlagiery, jak: „Całuję twoją dłoń, madame”, „Ja się boję sama spać”, czy „Tango milonga”. Do operetkowego Helenowa zaprosiła łódzka Akademia Muzyczna, a atrakcje dla najmłodszych zapewnił Teatr Lalek Arlekin.

Jak co roku, zorganizowano cykl warsztatów. Tym razem można było nauczyć się chodzić na szczudłach jak kuglarze, robić maski oraz marionetki do domowych teatrzyków, upleść wianki oraz stworzyć dziecięcą orkiestrę rytmiczną. Starsi uczestnicy mieli natomiast okazję do eksperymentów ze zdrową i smaczną kuchnią roślinną.

joomplu:92943

Podobnie jak w poprzednich latach, w Helenowie spróbować mogliśmy przeróżnych przysmaków. Do tego kiermasz, stylowe rękodzieło, książki o Łodzi i nie tylko, wystawa zdjęć dawnego Helenowa, zabytkowe auta, opowieści o parku i teatralnej Łodzi.

/fot. Agata Kobierska

Zobacz także:

Swingujący Helenów (foto)

Noc Świętojańska z Tuwimem w tle (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Port Łódź rozbudowuje zewnętrzną strefę rekreacyjną
Light.Move.Festival 2019 (foto)
Arcadis_Klasyfikacja_ogolna
Łódź 26 w Rankingu Polskich Miast Zrównoważonych

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*