Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza dzieci i rodziców, w niedzielę 27 lutego o godz. 11, na niepowtarzalny i niezwykły finał ferii zimowych – improwizowaną „Bajkę (nie) tylko dla dzieci”. To spektakl, w którym najmłodsi decydują o wszystkim, co zdarzy się na scenie: gdzie potoczy się akcja, w jakie postaci wcielą się aktorzy, jakie będą mieli kostiumy, wreszcie do jak bardzo zaczarowanego świata zabiorą siebie i innych.

Zdarzało mi się grać „Obraz nędzy i rozpaczy”, „Stopę procentową”, „Smoka, który boi się latać”, a nawet „zakochaną Inflację”. Gdy dzieci wymyślają takie inspiracje trudno zachować powagę – wspomina Jacek Sut, pisarz, reżyser, producent i aktor Teatru Komedii Impro. – Dziecięca wyobraźnia jest niesamowita – dodaje Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Impro w Łodzi. – Zwykły kijek może być różdżką, karabinem, a nawet statkiem kosmicznym.

Dzieci stają się reżyserami, ale mogą też pojawić się na scenie w roli aktorów. – Są zawsze nieprawdopodobnie zaangażowane w to, co dzieje się na scenie, bo to dla nich taka trochę czarodziejska sytuacja: siedzą na widowni, oglądają bajkę, i nagle mogą w nią wejść, mogą decydować, mogą pomóc bohaterom – mówi Jacek Stefanik.

Bajka improwizowana to inteligentna rodzinna zabawa w teatr na dwóch poziomach: dla rodzica i dla dziecka. To podróż w głąb wyobraźni, znakomita odskocznia od codzienności i gwarantowany relaks. Najmłodsi zwykle bardzo aktywnie włączają się w spektakl, chętnie stają się jego twórcami i mają z tego niesamowitą frajdę. Zaskakują przy tym nie tylko aktorów, ale także rodziców. – To wyjątkowa czasem niepowtarzalna okazja dla rodziców, aby mogli „zajrzeć do głowy” dziecka – przekonuje aktorka i impresario Teatru Komedii Impro Anna Modrzejewska.

***

Teatr Komedii Impro w Łodzi powstał na bazie zespołów Impro Atak oraz Impro Atak ITO (Internetowy Teatr Online), czyli grup improwizatorów, którzy na oczach publiczności tworzą przedstawienia używając do tego jedynie wyobraźni i sugestii padających z widowni. TKI regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego, stworzył go i ukształtował Jacek Stefanik. Od 2018 roku zespół w każde wakacje, wraz z innymi improwizatorami, współtworzy Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Wystawiono tam 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 tys. widzów.

Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów. W przedstawieniu bierze także udział muzyk improwizator.

            Spektakl rozpocznie się na Scenie dla dzieci Monopolis w Łodzi o godz. 11 (ArtKombinat, ul. Kopcińskiego 62a). Bilety dostępne są na stronie bilety.janowo.art oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakat_mini1
Trzecie urodziny Teatru V6
sukcesja_logo_bordowe
Stand Up w Sukcesji
edward_esniegoska
szwalnia.DOK – drugi weekend

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*