DSC_000410 września, w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur, w Teatrze Arlekin odbędzie się premiera sztuki pt. “Złota rybka”.

“Złota rybka” to kameralna sztuka oparta na oryginalnym tekście Aleksandra Puszkina, w poetyckim tłumaczeniu Juliana Tuwima. Spektakl pokazuje, jak bardzo może zmienić się człowiek, kiedy staje w obliczu pokusy władzy i bogactwa. Ile można stracić, co zyskać? Jak dokonywać odpowiednich wyborów?

Warto pamiętać, że „Baśń o rybaku i złotej rybce” jest starą przypowieścią ludową, znacznie starszą niż jej najbardziej popularne literackie wersje. Po raz pierwszy opublikowali ją bracia Grimm  w 1812 r., ale już dwadzieścia lat później wziął ją na warsztat znakomity rosyjski poeta Aleksander Puszkin. W jego wydaniu „Baśń…” nabrała nowego, bardzo rosyjskiego charakteru. Głęboko zanurzona w ludowej kulturze Rosji stała się dla potomnych wzorcem baśni, przyćmiewając niemiecki oryginał. Spektakl powstaje w koprodukcji z Festiwalem Łódź Czterech Kultur.

“Złota Rybka” (normalnie biletowana) będzie jeszcze grana 10 września o godz. 16.00 oraz w dniach  11-15 września o godz. 10.00 oraz 17-19 września o godz. 10.00.

PREMIERA Scena Kameralna
10 WRZEŚNIA (niedziela) 2017 r., godz. 12
Autor: Aleksander Puszkin
Reżyseria i adaptacja: Maja Garmulewicz (PWSFTviT)
Scenografia: Katarzyna Rynkiewicz
Kompozytor: Michał Makulski
Występują:
Karolina Zajdel i Wojciech Schabowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
goloiwesolo
Spektakl Goło i Wesoło w Wytwórni
produkt
Produkt w Jaraczu – pożegnanie z tytułem
bezkija
Bez KIJa nie podchodź Stand-Up: Szumowski, Wolańczyk

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*