zanikam-fotos_BORYS_BODETKOZapraszamy do Teatru Zamiast w Łodzi „Zanikam” Arnego Lygre. Jest to pierwsza sztuka tego norweskiego pisarza przetłumaczona na język polski.. Premiera odbyła się 30.03.2016 r. w ramach akcji Dotknij Teatru 2016.

W spektaklu występują aktorzy: Anita Tomczak, Małgorzata Goździk, Hubert Kułacz – absolwenci Wydziału Aktorskiego PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi oraz od niedawna mieszkająca w Łodzi  Joanna Wiśniewska – absolwentka Wydziału Lalkarskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. Spektakl reżyseruje łodzianka – Katarzyna Dąbkowska – Kułacz (ukończyła reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach). Za ruch sceniczny odpowiedzialny jest Jacek Owczarek – tancerz, choreograf i pedagog tańca. Autorem i wykonawcą muzyki jest aktor – Hubert Kułącz

TEATR ZAMIAST  został założony w 2014 przez aktorów, absolwentów „łódzkiej filmówki” Z potrzeby serca i pracy, młodzi aktorzy samodzielnie odnowili  zniszczony, pofabryczny kompleks Wi-Ma w Łodzi, w którym dziś odbywają się spektakle, warsztaty, koncerty i recitaleTa praca została wyróżniona nagrodą –  Złotą Maską za „Najważniejsze wydarzenie na scenie off w sezonie 2013/2014”.

ZANIKAM to podróż do równoległych światów, w których bohaterzy sprawdzają granice swojej wyobraźni i lęków. Gdzie jest granica współodczuwania i czy jest ono w ogóle możliwe, dopóki my sami jesteśmy bezpieczni? Takie pytanie stawia sobie główna bohaterka dramatu, która tworzy równoległe światy, w których repliki jej przyjaciół oraz ona sama, sprawdzają granice współodczuwania. Co się stanie kiedy nasze wyobrażenie o zagrożeniu, materializuje się i nagle zaczyna się dziać tu i teraz?
ZANIKAM            Arne Lygre
przekład:              Elżbieta Frątczak – Nowotny
reżyseria:             Katarzyna Dąbkowska – Kułacz
ruch sceniczny:   Jacek Owczarek
muzyka:               Hubert Kułacz
scenografia:           Krzysztof Wierzbowski, Szymon Ciechelski
oświetlenie:         Krzysztof Gutkowski
występują:           Anita Tomczak, Małgorzata Goździk, Joanna Wiśniewska, Hubert Kułacz

GRAMY:
08.04 godz. 19,  piątek
09.04 godz. 17, sobota
15.04 godz. 19,  piątek
22.04,godz. 19,  piątek
23.04,godz. 19,  sobota
24.04, godz.19 niedziela

/fot. Borys Bodetko

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
milosz
Miłosz w żywych obrazach w Fabryce Sztuki
ckm
34 Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych Centrum 2016
Mężczyzna idealny w Teatrze DOM

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*