17W Sylwestrowy wieczór widzowie obejrzeli w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi przedpremierowy pokaz spektaklu Zajmijmy się seksem! w reżyserii Wojciecha Bartoszka. Oficjalna premiera sztuki Walentyna Krasnogorowa w Teatrze Nowym odbędzie się w sobotę – 15 lutego 2014 r. w Dużej Sali (Łódź, ul. Więckowskiego 15) o godz. 19.

Komedia Zajmijmy się seksem mówi o dominacji seksu we współczesnym życiu. Panujący w zachodniej kulturze model swobody seksualnej, „bycia seksy” spowodował, że seks stał się narzędziem marketingu i wszechobecnym elementem konsumpcji jak ciastko czy piwo. Postaci sztuki, poszukują seksu, który ma być lekarstwem na ich osobiste problemy w świecie kipiącym seksem. Bo dzisiaj seks jest kryterium wartości człowieka, jak mówi jeden z bohaterów: „nie wstyd być łajdakiem, złodziejem, wstyd być impotentem”.

„Unikalny protest przeciwko szarości życia”, „Pięknie skomplikowany”, „Teatr wybucha śmiechem” – tak pisano o Zajmijmy się seksem! po premierach komedii w Rosji czy Stanach Zjednoczonych. O jej popularności i entuzjastycznym przyjęciu zadecydowały dynamiczna i intensywna akcja, żywy i łatwy dialog. Słowa „łatwy” nie należy łączyć z banalnością. Krytycy wielokrotnie podkreślali zręczność z jaką autor buduje paradoksalne sytuacje i nietypowe działania, by zaangażować czytelników i widzów w świat stworzony w jego wyobraźni.

Walentin Samojłowicz Krasnogorow – dramatopisarz, prozaik, teoretyk dramatu, chemik, urodził się 20 grudnia 1934 roku w Leningradzie, dzisiejszy Sankt Petersburg. Dramaty Krasnogorowa to fuzja gatunków łączących komedię z tragedią, w których są elementy satyry, groteski, absurdu, teatru jarmarcznego i liryzmu.

45

Czas trwania: 1 godzina i 30 minut
Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

przekład: Tomasz Leszczyński
reżyseria: Wojciech Bartoszek
kostiumy: Zuzanna Markiewicz
występują: Mirosława Olbińska, Aleksandra Posielężna, Katarzyna Żuk, Marek Lipski, Sławomir Sulej

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
slub
Ślub w Teatrze Studyjnym
beczkaprochu
Beczka prochu w Teatrze Studyjnym
Ab Ovo – Hrabi w Teatrze DOM

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*