koncert_galowy10 marca o godz. 18 w Teatrze Muzycznym w Łodzi rozpocznie się X Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella. Patronem medialnym akcji od lat jest Plaster Łódzki.

CZĘŚĆ I – czas trwania ok. 50 min (wliczono czas zapowiedzi)
1.    SERENADA
muzyka  Franciszek Schubert
choreografia i przygotowanie Aleksandra Stanisławska
tańczą uczniowie kl. IX

POWITANIE GOŚCI

2.    WARIACJA AURORY z  II aktu baletu „Śpiąca Królewna”
muzyka Piotr Czajkowski
choreografia Marius Petipa
przygotowanie Agata Jankowska Dobrowolska
tańczy Adrianna Rieske kl. VIII
3.    WARIACJA ZYGFRYDA z  III aktu baletu „Jezioro łabędzie”
muzyka Piotr Czajkowski
choreografia Marius Petipa
przygotowanie  Wojciech Domagała
tańczy Mariusz Morawski kl. VII
4.    KALEJDOSKOP
muzyka  Elton John
choreografia i przygotowanie  Dagmara Jagodzińska, Ewa Salwa, Karolina Sasin Barylska
tańczą uczniowie kl. I e
5.    WARIACJA RAJMONDY z III aktu baletu „Rajmonda”
muzyka  Aleksander Głazunow
choreografia  Marius Petipa
przygotowanie Agata Jankowska Dobrowolska
tańczy Mila Dumoucel kl. V
6.    WARIACJA Z PAS DE TROIS z I aktu baletu „Jezioro łabędzie”
muzyka  Piotr Czajkowski
choreografia Marius Petipa
przygotowanie Agata Jankowska Dobrowolska
tańczy Lavinia Piwońska kl. V
7.    WARIACJA z baletu PAWILON ARMIDY
muzyka  Nikołaj Czerepnin
choreografia Michaił Fokin
przygotowanie Agata Jankowska Dobrowolska
tańczy Klaudia Szczerbiak kl. V
8.    DESZCZOWA PIOSENKA
muzyka  Ignacio Herbert Brown
choreografia i przygotowanie Dagmara Jagodzińska i Monika Szymurska
tańczą uczniowie kl. II e
9.    WARIACJA KITRI  z baletu „Don Kichot”
muzyka Ludwig Minkus
choreografia Marius Petipa
przygotowanie Swietłana Szarowa
tańczy Kinga Łapińska kl. IX

10.    WARIACJA LISY z baletu „Córka źle strzeżona”
muzyka Peter Hertel
choreografia Aleksander Gorski
przygotowanie Swietłana Szarowa
tańczy Anna Głaz kl. IX
11.    SARABANDA
muzyka  George Frideric Handel
choreografia Swietłana Basyrowa Potargowicz
przygotowanie Anna Włodarczyk Rurak
tańczą uczniowie kl. I b
12.    WARIACJA ŻEŃSKA z baletu „Paquita”
muzyka Ludwig Minkus
choreografia Marius Petipa
przygotowanie Karolina Sasin Barylska
tańczy Maria Góralczyk kl. VI
13.    WARIACJA ŻEŃSKA z baletu „Korsarz”
muzyka Adolphe Adam
choreografia Marius Petipa
przygotowanie Karolina Sasin-Barylska
tańczy Hanna Szychowicz kl. VI
14.    PALLADIO
muzyka Antonio Vivaldi
choreografia I przygotowanie Swietłana Basyrowa-Potargowicz
tańczą uczniowie kl. II b
15.    „YOU ALWAYS FOLLOW ME” – duet
muzyka Max Richter
choreografia i przygotowanie Agata Jankowska-Dobrowolska
tańczy Adrianna Rieske kl. VIII i Mariusz Morawski kl, VII

Przerwa 15 min

CZĘŚĆ II czas trwania ok. 30 min (wliczono czas zapowiedzi)
1.    MOON RIVER
muzyka H. Mancini – piosenka z filmu „Śniadanie i Tiffany’ego”
choreografia Bogumiła Sołek
przygotowanie Aleksandra Stanislawska
2.    HOPAK
muzyka Wasilij Sołowiow
choreografia Fiodor Łopuchow
 przygotowanie Swietłana Szarowa
tańczy Krystian Tomaszewski kl. IX
3.    TANIEC HISZPAŃSKI z baletu „Dziadek do orzechów”
muzyka Piotr Czajkowski
choreografia i przygotowanie Maria Kuśnierz Michalak
tańczą; Kinga Łapińska kl. IX, uczniowie kl. VIII: Mariusz Fiedor i Kamil Kamerdyn i kl. VII: Kamil Luberacki Krystian Żarski
4.    KOROWÓD
muzyka Eugeniusz Kuzniecow
choreografia Nadieżda Nadieżdinowa w opracowaniu Ewy Salwa
przygotowanie Ewa Salwa
5.    LALKI
muzyka Witold  Jarosiński
choreografia i przygotowanie Maria Kuśnierz Michalak
tańczą Zuzanna Białkowska kl. IX,  Krystian Żarski kl. VII i kl. III: Natalia Augustyniak i Katarzyna Niedzielska

6.    KUJAWIAK I OBEREK
muzyka ludowa
choreografia i przygotowanie Maria Kuśnierz Michalak i Ewa Salwa
tańczą uczniowie kl. IV
7.    OD ORAWSKIEJ STRONY
muzyka ludowa
choreografia i przygotowanie Maria Kuśnierz Michalak
tańczą uczniowie kl. IX: Zuzanna Białkowska, Zuzanna Forysiak, Kinga Łapińska i Krystian Tomaszewski
8.    TAŃCE CYGAŃSKIE Z OPERY „ALEKO”
muzyka Sergiej Rachmaninow
choreografia i przygotowanie Aleksandra Stanisławska
tańczą uczniowie kl. VI – VIII
Przerwa 15 min

CZĘŚĆ III czas trwania ok. 35 min(wliczono czas zapowiedzi)
1.    JUMP
muzyka Various Artists
choreografia i przygotowanie Jerzy Gęsikowski i Julia Sadowska
tańczą uczniowie kl. II i III
2.    ALLE…
muzyka  Edith Piaf
choreografia Bogumiła Solek
przygotowanie Magdalena Redlewska
tańczy Klaudia Tkaczyk kl. VII
3.    INDECISION
muzyka Lindsey Stirling
choreografia Mariusz Morawski
przygotowanie Wojciech Domagała
tańczy Mariusz Morawski kl. VII
4.    WF
muzyka René Aubry
choreografia i przygotowanie Bogumiła Sołek
tańczą uczniowie kl. IX: Z. Czwartosz, A. Głaz, M. Męcina (K. Łapińska)
5.    YOUNG
muzyka Parov Stelar
choreografia i przygotowanie Magdalena Redlewska
tańczy Anna Major kl. VII
6.    PARADISE CIRCUS
muzyka Massive Attack
choreografia Bogumiła Sołek
przygotowanie Karolina Sasin Barylska
tańczy Maria Góralczyk kl. VI
7.    CHOOSING LIFE
muzyka Philip Glass
choreografia i przygotowanie Bogumiła Sołek
tańczą uczniowie kl. VII i VIII
8.    BRAIN DEMENSION
muzyka . Black Sun Empire – Hyper Sun,
choreografia Hanna Szychowicz
 przygotowanie Karolina Sasin Barylska
tańczy Hanna Szychowicz kl. VI
9.    BEAUTIFUL
muzyka Lana Del Rey
choreografia i przygotowanie Bogumiła Sołek
tańczy Marianna Młynarska kl. VIII

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PA_-_plakat_maly
Poszukiwanie Alternatywy 2013 – informacje
plakat_teatralna_karuzela
Teatralna Karuzela – zakręcony festiwal Teatru Pinokio
bogmordu
Bóg Mordu w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*