wywiad29 i 30 października w AOIA odbędzie się premiera sztuki autorstwa Stephana Lacka realizowanej przez Fundację Kamila Maćkowiaka pt.”Wywiad”.

Spektakl reżyseruje Waldemar Zawodziński, wieloletni dyrektor Teatru Jaracza w Łodzi, a w rolach głównych występują debiutująca na dużej scenie Karolina Sawka, znana z roli Nel w ekranizacji “W pustyni i w puszczy”, obecnie studentka wydziału aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Paweł Ciołkosz, aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i dubbingowy znany szerszej publiczności z jednej z głównych ról w popularnym serialu TVN “Singielka”  oraz z licznych kreacji, które stworzył w spektaklach w reżyserii Krystyny Jandy ( m.in.: “Pocztówki z Europy”, “Matki i synowie”).

WYWIADKarolina_Sawka_Pawel_Ciolkosz_foto_Joanna_Jaros_2

Redakcja prestiżowego dziennika wymusza na doświadczonym dziennikarzu, korespondencie wojennym, przeprowadzenie wywiadu z młodą, ekscentryczną i kapryśną gwiazdą filmową i telewizyjną, ulubienicą milionów widzów, szczególnie młodego pokolenia.

Spotkanie dwóch silnych, barwnych i z pozoru bardzo odmiennych osobowości przeradza się w fascynujący, śmieszny, a zarazem okrutny pojedynek cynicznych i bezwzględnych graczy. Autokreacja bohaterów staje się ważniejsza od ich prawdziwego wizerunku. Kłamstwo jest tu niewinnym odstępstwem od prawdy, a opowieści o własnym życiu nie muszą być prawdziwe, muszą być jak atrakcyjny scenariusz.

To w gruncie rzeczy opowieść o sile oddziaływania mediów, ich bezwzględnej manipulacji, cynicznym dążeniu do wytyczonych celów, uzyskaniu efektu za każdą cenę. W tym świecie bez  moralności wszystko jest na sprzedaż, nawet najbardziej intymne sfery życia bohaterów stają się w ich rozpasanym ekshibicjonizmie przedmiotem handlu. Gubi się rozróżnienie na sprawy ważne i błahe. Problemy fundamentalne, nierzadko bolesne, mieszają się z plotkarsko -sentymentalną rozrywką. Wszystko jest produktem. Każdy może stać się …. produktem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
v_gala_baletowa_w_teatrze_wielkim_20100326_1951593267
XXXV-lecie istnienia Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella
wiczor3
Wieczór Trzech Króli w Teatrze Nowy
Kierunek -> Choreografia w Akademii Muzycznej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*