Wakacyjne propozycje teatralne od lat pozostają bez zmian. Letnia Scena, Teatralny Pasaż Róży, Retroperspektywy oraz spektakle Teatru Powszechnego.

Zapraszamy w każdą środę wakacji (poza 14 sierpnia) oraz w pierwszą środę września na pokazy teatralne do Domu Literatury w ramach tegorocznego Przeglądu Małych Form Teatralnych – Letnia Scena 2019. To już dwudziesta pierwsza edycja tego festiwalu, najstarszego teatralnej imprezy organizowanej w Łodzi w trakcie wakacji. W sierpniu zobaczymy kolejno – Kłopoty małżeńskie (Fundacja Teatru Czwarte Miasto – Gdynia), Jaki Taki (Teatr Puppetterra – Łódź) oraz Vladimir (Teatr EKIPA – Warszawa) – więcej informacji znajdziecie tutaj.

Po raz trzeci Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza na Piotrkowską 3 na Teatralny Pasaż Róży, w tym roku w dwóch odsłonach – w piątek spektakle dla dorosłych (Małe zbrodnie małżeńskie, 10 sekretów Marilyn Monroe, Emigranci, Dobry wieczór z Pakosińską oraz Obóz przetrwania), w niedziele spektakle dla dzieci (Pchła Szachrajka, Zamieszanie w Kurzostanie, Bajka o Królu Elegancie, Przygoda zazdrosnego Liliputa i Czemu Marta jest uparta) – więcej informacji tu i tutaj.

W sierpniu czeka nas również kolejna odsłona Festiwalu Retroperspektywy. Artyści i grupy teatralne z USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy czy Szwecji, ale też polskie uznane zespoły – w sumie 30 wydarzeń, w tym prapremiery i premiery ogólnopolskie, wystawy, master class z Rosanną Gamson, koncerty i po raz pierwszy Małe RPS dla najmłodszych – więcej informacji znajdziecie tutaj.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kandydat w ArtKombinacie
monofest
III Festiwal Monodramów Monofest
m_1aktualnosci_jodly_316x19
50-lecie Teatru Wielkiego w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*