balet_17926 marca w Teatrze Muzycznym o godz. 18 rozpocznie się VIII Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella. To jedno z najważniejszych wydarzeń baletowych organizowanych corocznie w naszym mieście.

Tradycyjnie całość będzie składać się z trzech części. Pierwsza będzie składać się z propozycji klasycznych. Uczniowie wystąpią m.in. w wariacjach z baletów Giselle, Grand Pas Classique, Dziadka do orzechów i Jeziora łabędzi. W drugiej części widzowie będą mogli obejrzeć tańca narodowe m.in. polkę, poloneza, krakowiaka i taniec hinduski. W ostatniej części pojawią się projekty choreograficzne do muzyki współczesnej. Wśród utworów znajdą się kompozycję m.in. Hansa Zimmera, Lany Del Rey czy Massive Attack.

Program VII Gali Baletowej

Część 1
1.    ENTREE
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Aleksandra Stanisławska
tańczą: uczniowie z klas I – III
2.    Wariacja żeńska z „GRAND PAS CLASSIQUE”
muzyka: Daniel Auber
choreografia: Wiktor Gsowski
przygotowanie: Magdalena Redlewska
tańczy: Emilia Sambor z kl. IV
3.    Wariacja Giselle z I aktu baletu „GISELLE”
muzyka:  Adolphe Adam
choreografia: J. Coralli i J. Perrot
przygotowanie: Agata Jankowska-Dobrowolska
tańczy: Adrianna Rieske  z  kl. VI
4.    Wariacja żeńska z baletu „PAQUITA”
muzyka: Ludwig Minkus
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Swietłana Szarowa
tańczy: Angelika Nowakowska z kl. IX
5.    Wariacja Odylii z III aktu baletu „JEZIORO ŁABĘDZIE”
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Swietłana Szarowa
tańczy: Daria Majewska z kl. IX
6.    Pas de trois z baletu „DZIADEK DO ORZECHÓW”
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Wasilij Wajnonen
przygotowanie: Agata Jankowska-Dobrowolska
tańczą: Mila Domoucel i Klaudia Szczerbiak z kl. III oraz Mariusz Morawski z kl. V
7.    Wariacja Wróżki Szczodrości  z baletu „ŚPIĄCA KRÓLEWNA”
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Magdalena Redlewska
tańczy: Maria Góralczyk z kl. IV
8.    „PAWILON ARMIDY”
muzyka: Nikołaj Czeriepnin
choreografia: Michaił Fokin
przygotowanie: Agata Jankowska-Dobrowolska
tańczy: Klaudia Tkaczyk z kl. V
9.     Wariacja Franciszka z baletu „COPPELIA”
muzyka: Leo Delibes
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Pranciskus Peluritis
tańczy: Aleksander Staniszewski z kl. VIII
10.    Wariacja żeńska z pas de deux z I aktu baletu „GISELLE”
muzyka: Adolphe Adam
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Swietłana Szarowa
tańczy: Pamela Tomicka z kl. IX
11.    Taniec Manu z baletu „BAJADERA”
muzyka: Ludwig Minkus
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Agata Jankowska-Dobrowolska
tańczą: Adrianna Rieske z kl. VI, Lavinia Piwońska i Dominika Tomczyk z klasy III
12.    Wariacja Aurory z baletu „ŚPIACA KRÓLEWNA”
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Swietłana Szarowa
tańczy: Kinga Łapińska z kl. VII
13.    Wariacja męska z pas de trois z I aktu baletu „JEZIORO ŁABĘDZIE”
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Wojciech Domagała
tańczy: Mariusz Morawski z kl. V
14.    Wariacja Kitri z baletu „DON KICHOT”
muzyka: Ludwig Minkus
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Swietłana Szarowa
tańczy: Milena Bartoszewska z kl. IX
15.    Wariacja żeńska z baletu „PAQUITA”
muzyka: Ludwig Minkus
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Swietłana Szarowa
tańczy: Daria Majewska z kl. IX
16.    Pas de deux  z opery „WILHELM TELL”
muzyka: Gioacchino Rossini
choreografia: Auguste Bournonville
tańczą: Anna Knollová i Jakub Rašek  – Konserwatorium Dance Center Prague

Część II
1.    TANIEC ROSYJSKI
muzyka ludowa
choreografia i przygotowanie: Swietłana Basyrowa-Potargowicz
tańczą: uczniowie z klasy I i II
3.    POLKA
muzyka: Feliks  Dzierżanowski
choreografia i przygotowanie: Krystyna Janusz Bukowiecka
tańczą: uczniowie z klasy III
4.    TANIEC HISZPAŃSKI
muzyka: Solo Compas
choreografia i przygotowanie: Aleksandra Stanisławska
tańczą: Angelika Nowakowska i Karolina Siemińska z kl. IX oraz Patrycja Fidelus z kl. VIII
5.    POLONEZ
muzyka: Karol Kurpiński
choreografia i przygotowanie: Maria Kuśnierz-Michalak
tańczą: uczniowie z kl. V
6.    KRAKOWIAK
muzyka ludowa
choreografia i przygotowanie: Maria Kuśnierz-Michalak
tańczą: uczniowie z kl. IV
7.    TAŃCE GÓRALSKIE
muzyka: Stanisław Hadyna
choreografia i przygotowanie: Maria Kuśnierz-Michalak
tańczą: uczniowie z kl. VI
8.    TANIEC WSCHODNI  z baletu „DZIADEK DO ORZECHÓW”
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia i przygotowanie: Aleksandra Stanisławska
tańczą duet: Angelika Nowakowska z kl. IX i Aleksander Staniszewski z kl. VIII oraz Dominika Brudnicka i Patrycja Fidelus z kl. VIII,  Anna Głaz  z kl. VII
9.    TANIEC HINDUSKI z baletu „BAJADERA”
muzyka: Ludwig Minkus
choreografia: Marius Petipa w opracowaniu Aleksandry Stanisławskiej
przygotowanie: Aleksandra Stanisławska
tańczą: Pamela Tomicka z kl. IX, Mateusz Kosobucki z kl. VIII, Krystian Tomaszewski z kl. VII oraz uczennice z kl. VII-VIII

Część III
1.    „DYSONANS”
muzyka: Hans Zimmer
choreografia i przygotowanie: Agata Jankowska-Dobrowolska
tańczą: Adrianna Rieska z kl. VI i Aleksander Staniszewski z kl. VIII
2.    „NOWHER TO GO”
muzyka: Lana Del Rey
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Sołek
tańczy: Hanna Szychowicz z kl. IV
3.    „ONE + 1”
muzyka:  The XX
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Sołek
tańczy: Paulina Chochulska z kl. IX
4.    „HAVE TO GO”
muzyka: The Black Heart Procession
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Sołek
tańczy: Daria Majewska z kl. IX
5.    „8 DAYS A WEEK”
muzyka: Massive Attack
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Sołek
tańczą: Karolina Knap i Aleksander Staniszewski z kl. VIII
6.    „NO MORE”
muzyka: Lindsey Stirling
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Sołek
tańczy: Angelika Nowakowska z kl. IX
7.    „EXTINCT SOUL”
muzyka:  EdiT
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Sołek
tańczy: Milena Bartoszewska z kl. IX
8.    „QUE SERA SERA”
muzyka: Doris Gray
choreografia: Václav Kuneš
tańczą:  Anna Knollová i Jakub Rašek  – Konserwatorium Dance Center Prague
9.    „ONE DAY ON EARTH”
muzyka: Adam Karski i Michał Sołek
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Sołek
tańczą: uczniowie z kl. V – IX
oraz gościnnie Dawid Kucharski art. baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
10.    „FINAŁ”
collage muzyczny
choreografia i przygotowanie: Aleksandra Stanisławska oraz uczennice z klasy IX
tańczą: uczniowie z klas I – III oraz uczennice z klasy IX


Zobacz także:

VII Gala Baletowa w Teatrze Muzycznym (foto)

VI Gala Baletowa w Teatrze Wielkim (foto)

V Gala Baletowa w Teatrze Wielkim (foto)

35-lecie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. F. Parnella w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hubert_kulacz_monodram2
Ego To Absolvo w Teatrze Zamiast
Przystojniaczek w Teatrze Jaracza
bobk
Był sobie Bobok w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*