upadlemiastoW środę, 3 stycznia o godz. 17 w Wytwórni rozpocznie się spektakl Upadłe Miasto zrealizowany przez Grupę Tartak. Wstęp – 40 zł.

Upadłe miasto – to tytuł spektaklu inspirowanego historią Detroit – amerykańskiego miasta, które niedługo po swoim spektakularnym rozkwicie, odniosło nieopisaną klęskę, a jego przeszłość do dziś skupia na sobie uwagę.

Mimo wciąż tworzących się legend na temat Detroit, spektakl produkcji GRUPY TARTAK to nie jest zwykła adaptacja dziejów tego miejsca, a odpowiedź na to, co działo się i nadal dzieje z wieloma miastami na świecie, w tym w Łodzi – która często porównywana jest do upadłego amerykańskiego miasta.

To alarm, to krzyk, to mówienie wprost o rzeczach, które doprowadzają do upadku naszej cywilizacji. To oddanie głosu tym, którzy na co dzień są pomijani, to próba komunikacji, z tak bardzo przez nas nieszanowaną naturą. W spektaklu przyglądamy się ludzkiej ekspansywności i zastanawiamy nad tym, kto dał nam prawo do tak ogromnej eksploatacji środowiska oraz czy istnieje jeszcze granica, pomiędzy korzystaniem, a nadużywaniem ziemskich zasobów.

To opowieść o miastach, które tworzymy i które formują naszą rzeczywistość. Czy dla każdego z nas jest to inne miasto?

Realizatorzy:
GRUPA TARTAK:
reżyseria – Jacek Jabrzyk
tekst – Amadeusz Nosal
scenografia/kostiumy – Mirek Kaczmarek
choreografia – Milena Czarnik
muzyka – Rafał Matuszak

Obsada:
Urszula Gryczewska
Dagmara Mrowiec-Matuszak
Tomasz Kocuj
Paweł Paczesny

Realizator światła: Daniel Sipowicz
Realizator dźwięku: Piotr Sobkowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
komediant
Komediant w Teatrze im. Jaracza
IMG_1761_kopia
XIII Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
Czad
Czad w Teatrze Powszechnym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*