W sobotę 22 września Pasaż Schillera będzie należał do łódzkich teatrów i instytucji kultury. Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza na bezpłatne spektakle z okazji rozpoczęcia sezonu teatralnego. Łodzianie będą także mogli zapoznać się z bogatą ofertą kulturalną licznych instytucji.

– To czwarty raz, kiedy inauguracja łódzkiego sezonu teatralnego odbędzie się w plenerze. W ubiegłych latach łodzianie mogli obejrzeć spektakle „Jesus Christ Superstar”, „Łajza” i „Ziemia Obiecana”. Tym razem Łódzkie Centrum Wydarzeń przewidziało w Pasażu Schillera aż trzy sceniczne odsłony oraz przestrzeń dla licznych instytucji kultury, które zaprezentują swoje propozycje na nadchodzący sezon – mówi Iza Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Najmłodsi widzowie obejrzą zapowiedź musicalu „Madagaskar”, którego premierę na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi zaplanowano na 6 października 2018 roku. – Teatr Muzyczny w Łodzi miał przyjemność już dwa razy rozpoczynać sezon teatralny na ulicy Piotrkowskiej. Tym razem nie będzie to pełny spektakl, tylko jego fragmenty. Zaprezentujemy kawałek tego co od 6 października będzie można zobaczyć na naszej scenie, czyli musical „Madagaskar” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Będzie można poznać dwóch głównych bohaterów tego spektaklu – Lwa Aleksa i Zebrę Marty’ego oraz zastęp niezrównany z Pingwinów. Zapraszamy serdecznie nie tylko najmłodszych łodzian ale również ich rodziców i dziadków – mówi Anna Korzon-Wnukowska z Teatru Muzycznego.

O 18.30 zapraszamy na spektakl Fundacji Kamila Maćkowiaka pt. „Cudowna terapia” – opowieść o próbie ratowania małżeństwa z udziałem terapeuty. W rolach małżonków wystąpią Patrycja Soliman i Kamil Maćkowiak, a brawurowej terapii podda ich Mariusz Słupiński.

Ok. godziny 20.15 sceną zawładnie bajkowy, podwodny świat w widowisku Aquarius. Teatr V6 zaprezentuje barwną opowieść o dzielnym kapitanie, który wyrusza w morze w poszukiwaniu złotej rybki. Ma nadzieję, że spełni one jego życzenie i wskaże mu drogę do ukochanej syreny. Podczas sztormu, traci swój statek i załogę. Tajemnicza czarodziejka zmienia go w żółwia, aby przeżył i poznał mieszkańców barwnej rafy koralowej. – To familijne widowisko opowiedziane tańcem i piosenkami śpiewanymi na żywo, podczas którego świetnie bawić będą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Przygotowaliśmy wyjątkową oprawę sceniczną i zaprezentujemy niemal pełną wersję spektaklu – mówi Tomasz Filipiak, dyrektor teatru V6.

Swoją propozycję kulturalną na nadchodzący sezon zaprezentują także liczne teatry i instytucje kultury. Od godziny 17.00 łodzianie będą mogli odwiedzić stoiska takich instytucji, jak: Teatr Lalek Arlekin, Teatr Pinokio, Teatr Muzyczny, Teatr Nowy, Teatr Powszechny, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Ośrodek Kultury „Górna”, Dom Literatury, Poleski Ośrodek Sztuki, Widzewskie Domy Kultury, Centrum Kultury Młodych, Teatr Wielki, Teatr Jaracza, Łódzki Dom Kultury. Wśród przygotowanych atrakcji są m.in. dostępna dla odwiedzających garderoba, gdzie chętni będą mogli przebierać się w oryginalne teatralne stroje i maski, a także fotografować się w zaaranżowanym fotograficznym studio czy atrakcje dla najmłodszych.

Harmonogram:
22 września 2018 r., Pasaż Schillera

18:00 – 18:20 – Teatr Muzyczny „Madagaskar”
18:30 – 19:50 – FKM „Cudowna Terapia”
20:15 – 21:30 – Teatr V6 „Aquarius”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Klajster_fot._Mateusz_Janicki
Klajster w Teatrze Nowym
ASZKENAZY_PLAKAT_web
Aszkenazy, menel z Łodzi w Teatrze Jaracza
pekajacetorby
Pękające torby z papieru w AOIA

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*