tape_039Pierwszą premierą teatralną w 2013 roku w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmaka będzie Tape Stephena Belbera, amerykańskiego dramatopisarza i scenarzysty. Przedstawienie będzie można oglądać na małej sali w dniach 4-6 stycznia.

To historia o męskiej przyjaźni, w której wspomnienia z lat szkolnych odsłaniają, często ukrytą głęboko w człowieku, potrzebę rywalizacji i dominacji nad drugim. Jon –  filmowiec z aspiracjami i Vin – strażak, handlujący narkotykami spotykają się po latach w hotelowym pokoju. Rozmowa i wspomnienia z liceum szybko przeradzają się w kłótnie i wzajemne oskarżenia. W trójkącie miłosnym powód nieporozumienia jest zawsze jeden – kobieta. Jak zakończy się spotkanie? Co zarejestrowała tytułowa taśma? Jakie zwierzenia są w stanie przekreślić przyjaźń?

W spektaklu występują Konrad Łaszewski, Maciej Miszczak, Karol Puciaty oraz Delfina Wilkońska. Reżyseruje Aneta Groszyńska. Całość powstała w koprodukcji z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz  PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi.

/fot. Marcin Jurkiewicz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
duvirose
Di, Viv i Rose w Teatrze im. Jaracza
MiM1
Jubileusz 66-lecia Teatru Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi
dakar
Małżeński Rajd Dakar w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*