Październikowa Szwalnia Wspólna to głównie praca warsztatowa z młodzieżą i dziećmi. Pod skrzydłami doświadczonych artystów i animatorów pracują dwie grupy warsztatowe. Dzieci ze świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani działają pod okiem Ewy Łukasiewicz. Inspiracją do działań jest tekst Amosa Oza „ Nagle w głębi lasu”. Druga grupa to młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym, która pod hasłem „transfer zwrotny” uczestniczy w warsztacie z zakresu różnych praktyk teatralnych – video-art, śpiew, technika ruchu scenicznego, improwizacje aktorskie. Warsztat prowadzą m. in. Marcin Brzozowski, Wacław Mikłaszewski, Joanna Gogulska, Łukasz z Bałut. Warsztaty zakończą się pokazami w listopadzie i grudniu.

„Szwalnia Hałasuje” –  23 października o godz 18 zapraszamy na spotkanie z Jackiem Hałasem i Alicją Choromańską Hałas – wokół pieśni i muzyki tradycyjnej. Nie zabraknie wspólnych śpiewów i tańców w bezpiecznej odległości.

Jacek Hałas – muzykant, śpiewak, tancerz, kompozytor, reżyser, niespokojny duch. Artysta działający od wielu lat na obrzeżach mainstreamu. Zajmuje się szeroko pojętą kulturą ludową, tańcem korowodowym, tradycjami wędrownych śpiewaków, działalnością warsztatową i edukacyjną. Razem z żoną Alicją – jako „Nomadzi Kultury” – podróżują po Europie z działaniami artystycznymi we własnej Jurcie, z czworgiem nastoletnich – jako „Noiseband”- tworzą teatr i muzykę taneczną.

Projekt finansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

Obowiązuje rezerwacja miejsc: promocja@teatrszwalnia.pl lub pod numerem 665-338-171

 

 

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kiedykotaniema
Kiedy kota nie ma w Teatrze Muzycznym
3xLozko_1
Po raz setny Trzy razy łóżko w Małym
kings
Kings Of Comedy #4 w Klubie Szafa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*