Listopadowa Szwalnia Wspólna – wciągnie w ciemny las, zabierze w miejsca odosobnienia i refleksji nad sobą i światem, porwie w opętańczą podróż do Ludynia. Jesienne prezentacje otworzy spektakl w reż. Ludomira Franczaka „Walden”- 6.11 godz 19. Wizualna, parateatralna opowieść o konieczności decydowania samemu za siebie i świadomym życiu wobec natury, państwa, czy cywilizacji. Inspirowana twórczością i życiem Henry’ego Davida Thoreau, utrzymana w konwencji XIX wiecznego teatru pudełkowego, operująca nowoczesnymi środkami z pogranicza sztuk wizualnych, sztuki dźwiękowej i teatru.

Co dzieje się ze światem, jeśli zapomnimy o miłości do siebie nawzajem, jeśli pozwolimy, by rządził nami strach i nienawiść, jeśli odrzucamy inność? – na to pytanie spróbują odpowiedzieć najmłodsi uczestnicy warsztatów teatralnych, pracując nad spektaklem inspirowanym powieścią „ Nagle w głębi lasu” Amosa Oza. Pokaz pracy warsztatowej odbędzie się 22.11 o godz 18. Prowadzenie grupy: Ewa Łukasiewicz.

28,29.11 o godz 19 zapraszamy na historię opętania, czyli „Matka Joanna” w reż. Marcina Brzozowskiego. To podróż na krańce świata ludzkich tęsknot, słabości, zwątpień i upadków, zanurzona w ludowych dźwiękach granych na żywo. W przypadku pogorszenia się warunków epidemii – prezentacja online.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja: promocja@teatrszwalnia.pl oraz 665-338-171.
Zapraszamy!

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW WYDZIAŁU KULTURY URZĘDU MIASTA ŁODZI

/zdj. Marcin Pietrusza

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bezkija
Bez KIJa nie podchodź Stand-Up: Szumowski, Wolańczyk
drogadojerozolimy
Droga do Jerozolimy w Teatrze Małym
Stand-up Nowe Rozdanie w Teatrze DOM

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*