W sobotę, 14 lipca o godz. 19:15 w Teatrze Małym w Manufakturze rozpocznie się monodram Sprężyna Stefana Mrowińskiego w wykonaniu Kristofa Kaczmarka. Wstęp 25 zł.

Absolwent Wydziału Aktor kiego Łódzkiej Filmówki, w 1982 roku wyjechał do Australii. Stworzył Theatre Zart jeden z pierwszych emigracyjnych teatrów w Australii. Producent, reżyser, aktor biorący udział w ponad 40 produkcjach teatralnych wystawianych na scenach Sydney i Melbourne. Aktualnie Dyrektor Artystyczny Exit Theatre, który to teatr promuje nowości europejskiego teatru na scenach Australii.

“Springer” to monodram – z udziałem Kristofa (Krzysztofa) Kaczmarka – powstał z adaptacji opowiadania o tym samym tytule. Narracja koncentruje się wokół sportu. To opowieść o ambitnym sportowcu, zdradzie i samotności w obliczu okrutnie konsumpcyjnego świata, w którym emocje mogą łatwo stać się niewybaczalną odpowiedzialnością. Monodram brutalnie podkreśla paradoks prostego człowieka, którego żarliwość i siła podporządkowane są sukcesowi, ale sukces ten był nie do zaakceptowania dla tych wszystkich wokół niego, którzy okazali się moralnie próżni.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plasterkultury
Plastry Kultury 2017 – wydarzenie teatralne roku
bukowski
Bukowski. Bądź grzeczny w DK 502
letnie_powtorki_z_MET_Opera_w_Multikinie_plakat
Letnie powtórki z MET Opera w Silver Screenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*