Teatr Powszechny w Łodzi planował prapremierę „Dobrej zmiany” 27 marca, czyli w Międzynarodowym Dniu Teatru. Z powodu lockdownu pierwsza prezentacja spektaklu została przełożona na inny termin. Prapremierę zaprezentujemy na żywo, z udziałem publiczności, gdy tylko będzie to możliwe. Planujemy również specjalną premierę, którą zagramy za symboliczną złotówkę dla pracowników służby zdrowia – zapowiada Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

W czasie pandemii bardzo potrzebujemy pozytywnych bodźców, optymizmu. Mam nadzieję, że „Dobra zmiana” będzie dawką oczyszczającej radości – takim teatralnym sposobem na przeciwdziałanie złym nastrojom, szczepionką dla ducha – mówi Pilawska. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować pielęgniarkom, lekarzom, ratownikom medycznym za ich pracę przez ostatni rok. To oni są na pierwszej linii walki z epidemią. Dlatego zaplanowaliśmy specjalna premierę „Dobrej zmiany” i dodatkowe przedstawienia, na którą wszyscy pracownicy służby zdrowia będą mogli kupić bilety za symboliczną złotówkę – dodaje.

Gdy tylko znana będzie decyzja Rządu na temat ewentualnych obostrzeń i otwarcia teatrów, informację o terminie premiery oraz specjalnych spektakli dla służby zdrowia będzie można znaleźć na stronie www.powszechny.pl oraz w mediach społecznościowych Teatru.

„Dobra zmiana” to kolejna odsłona przygód Nadii. Nadia jest bohaterką komediowego cyklu spektakli Teatru Powszechnego, a od ubiegłego roku występuje również w internetowym serialu „Pomoc domowa radzi” (obecnie emitowany jest drugi sezon). Sztukę dla łódzkiego Teatru Powszechnego – Polskiego Centrum Komedii napisał i wyreżyserował Jakub Przebindowski.

Akcja komedii rozgrywa się w łódzkich realiach – przyglądamy się zamożnym mieszkańcom przestronnych apartamentów wypełnionych nowoczesnym designem i dziełami sztuki współczesnej. Fabuła skłania nas do refleksji – ile jesteśmy w stanie zaryzykować i poświęcić, żeby osiągnąć cel? Czy warto udawać kogoś, kim nie jesteśmy? Czy po raz kolejny nieocenione okaże się wsparcie Nadii, która wie, jak skutecznie porządkować życie swoich pracodawców?

Scenariusz, reżyseria, muzyka: Jakub Przebindowski
Scenografia: Witold Stefaniak
Kostiumy: Justyna Petelicka
Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Monika Kępka, Arkadiusz Wójcik, Sebastian Jasnoch, Jakub Kotyński

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

/fot. Maciej Zakrzewski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
antoine
Antoine w Teatrze Jaracza
Song Of Home w AOIA
wieczorsmiechu
Wieczór Śmiechu z Pazurą i Kryszakiem

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*