Najbardziej łódzkie/ludzkie ogórki w Internecie! Lato – raz upalne, raz deszczowe. W telewizji powtórki – nic się nie dzieje. Nuda! A może zamiast na urlopie siedzisz całe wakacje w pracy? Nieważne – mikroserial „Sezon ogórkowy” jest dla każdego!

To najnowszy projekt Maryni Janus – młodej lalkarki działającej w Łodzi. „Dotychczas moje działania – czy artystyczne, czy edukacyjne – związane były przede wszystkim z teatrem, żywym kontaktem z człowiekiem. Jednak w związku z pandemią trzeba było poszukać innego sposobu na spotkanie z widzami. Stąd serial internetowy.” – jak mówi twórczyni. Dlatego zdecydowała się na formułę mikroserialu – twierdzi, że łatwiej przekonać kogoś do poświęcenia jednorazowo kilku minut, zwłaszcza dziś, gdy sieć została wręcz zalana rozmaitymi produkcjami z czasów lock down’u.

Bohaterowie serialu to ogórki mieszkające w łódzkiej piwnicy – Sałaciak, Korniszon i Kiszeniaczka. Podglądają świat przez małe okienko. Widziany obraz – jak to przez piwniczne okienko – jest niewyraźny, trochę dziwny, z perspektywy nóg. Bohaterowie komentują rzeczywistość w godny siebie, ogórkowy sposób.

Serial jest realizowany z wykorzystaniem lalek typu muppet – spopularyzowanych i z ogromnym sukcesem wykorzystywanych przez Jima Hensona („Muppet Show”, „Ulica Sezamkowa”). Rzadkością w Polsce są produkcje dla dorosłych z udziałem lalek. „A im wolno więcej, kto zabroni gadającej gąbce być bezczelną. No i możemy powołać do życia takich bohaterów jak nasze ogórki.” – uważa Marynia Janus, która jest nie tylko pomysłodawczynią serialu, ale także wykonawczynią szalonych, zielonych muppetów.

Premiera pierwszego odcinka 22.07 o godz. 18.30, kolejne odcinki: 29.07, 5.08, 12.08 i 26.08 na profilu Facebook „Sezon ogórkowy” oraz na YouTube.

Projekt zrealizowany w ramach programu Kultugranty 2.0 we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Rozmus, Jajkiewicz, Januszkiewicz, Banasik, Steciuk… Teatr Muzyczny w Łodzi ogłasza obsadę Miss Saigon
zonadoadopcji
Żona do adopcji w Teatrze Rozrywki Lutnia
Lwt_Pippi
Pippi Pończoszanka w Ogrodzie Botanicznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*