29 kwietnia o godz. 18, w Międzynarodowym Dniu Tańca, Teatr Wielki zaprasza na premierowy wirtualny spektakl baletowy – Separated Life.

#SeparatedLife – bezprecedensowy projekt taneczny, wirtualny spektakl baletowy w choreografii Grzegorza Brożka w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi do specjalnie skomponowanej muzyki Cezarego Kurowskiego.

Nie będzie to kolaż z udziałem 36 artystów a wirtualny spektakl, film przedstawiający ciąg zdarzeń. “Separated life” to eksperyment, który poprzez przekazywanie choreografii online pozwala tancerzom na własną jego interpretację. Tutaj krok jest odczuciem wewnętrznej potrzeby dzielenia się sztuką.

“My tancerze odczuwamy w szczególności brak kontaktu nie tylko ze sceną ale i z publicznością, która jest naszym tlenem. Na scenie spełniamy swoje marzenia i wkraczamy w świat pełen niezliczonych emocji. Projekt „Seperated Life” przedstawia okoliczności w jakiej znaleźli się tancerze Teatru Wielkiego w Łodzi (nie tylko) i jak bardzo tęsknią za światłami sceny” – Grzegorz Brożek, pomysłodawca, choreograf

W projekcie udział biorą:
pomysł, choreografia i libretto: Grzegorz Brożek – choreograf
muzyka: Cezary Kurowski
asystent choreografa: Boglarka Novák
wokaliza: Olga Maroszek
montaż filmu: Cezary Kurowski

Zespół, koryfeje i soliści baletu Teatru Wielkiego w Łodzi:
Ekaterina Kitaeva-Muśko, Agnieszka Białous, Aleksandra Gryś, Laura Korolczuk, Alicja Bajorek, Maria Góralczyk, Gabriela Ignaszak, Karolina Jaremko, Bogumiła Szaleńczyk, Kinga Łapińska, Kinga Majewska, Anna Major, Boglarka Novak, Sakurako Onodera, Lavinia Piwońska, Larisa Robles Zalevskaia, Martyna Szablewska, Karolina Urbaniak, Valentyna Batrak, Stella Walasik, Riho Okuno,
Dominik Senator, Maciek Pletnia, Wiktor Krakowiak-Chu, Grzegorz Brożek, Shcherban Kirill, Paweł Kurpiel, Giuseppe Stancanelli, Nazar Botsiy, Krzysztof Pabjańczyk, Fabian Michaux, Joshua Legge, Koki Tachibana, Bartosz Białowąs, Dawid Kucharski.

Transmisja: https://www.facebook.com/TeatrWielkiLodz/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
motyl
Motyl, publiczna egzekucja z muzyką na żywo w Teatrze Zamiast
tragedia_narodowa
Zmiany w repertuarach łódzkich teatrów
zartyzartami2
Żarty Żartami ale stand-up | vol.5 Zalewski, Borkowski

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*