Jubileuszowy, 130 sezon Teatru im. Jaracza zainauguruje premiera Seksualnych Neuroz Naszych Rodziców w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Odważna, prowokująca sztuka Lukasa Bärfussa, uznawanego za jednego z najwybitniejszych niemieckojęzycznych autorów swojego pokolenia, podejmuje trudny temat seksualności osób upośledzonych. Stawia pytania: czym jest normalność i kto określa co nią jest? Jakie są ramy wolności i kto powinien je ustalać? Premiera 14, 15, 16 września 2018 r. godz. 19:00 na Małej Scenie.

Dora ma 18 lat. Nie tańczy, nie płacze, nie śmieje się. Milczy. Obserwuje. Jest inna. Przez lata leki utrzymywały ją w psychicznym półmroku. Środki uspokajające podawane przez rodziców i lekarzy, miały chronić Dorę i jej otoczenie przed dzikimi wybuchami emocji i pozwalały żyć „normalnym” życiem. Jednak matka Dory chce odzyskać córkę, poznać jej prawdziwą twarz. Powstrzymanie leczenia przynosi nieprzewidziane konsekwencje. Seksualność Dory kwitnie, dziewczyna jest wyuzdana i niewinna jednocześnie. Jej cielesny apetyt wytrąca z równowagi, niepokoi. Zaburza dobre samopoczucie. Przebudzona Dora jest jak lustro. Czy na pewno chcemy się w nim przejrzeć?

Na scenie zobaczymy: Urszulę Gryczewską, Natalię Klepacką, Zofię Uzelac, Roberta Latuska, Mariusza Siudzińskiego, Bogusława Suszkę oraz Mariusza Witkowskiego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sylwester_hit_2018
Sylwester w łódzkich teatrach
zartyzartami2
Żarty Żartami ale stand-up | vol.5 Zalewski, Borkowski
tango_layout
Tango Pasion w Klubie Wytwórnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*