_MG_3059W najbliższą sobotę, zespół Teatru im. Sewruka z Elbląga zaprezentuje się gościnnie łódzkiej publiczności, na deskach Teatru im. Stefana Jaracza.

“Ruski miesiąc to spektakl na podstawie pierwszej powieści Dmitrija Strelnikoffa, utworu dowcipnego, pełnego werwy i pod wieloma względami odkrywczego. Opowiada perypetie dwojga zakochanych, Rosjanina i Polki, którzy chcąc wziąć ślub mieszany (katolicki i prawosławny), napotykają na swojej drodze szereg problemów związanych  z biurokracją.

Błyskotliwe komentarze na temat mentalności Polaków, dygresje, niejasności obracane w żart, teatr groteski i absurdu.  Przedstawienie w reżyserii Giovanniego Castellanos, Kolumbijczyka, który mieszka w Polsce od 12 lat, tutaj studiował, pracuje, żyje  i doskonale rozumie bohaterów sztuki, gdyż doświadcza i spotyka się z podobnymi problemami  na co dzień.

Sceniczna wersja „Ruskiego miesiąca” to propozycja współczesnej estetyki teatralnej.  Prapremiera światowa zrealizowana przez zespół Teatru im. Aleksandra Sewruka  w Elblągu, miła miejsce 27 marca 2010 roku, gościnnie w Teatrze im. Stefana Jaracza 12 lutego godz. 19.00.

– Ta historia jest prawdziwa w 100% i jak najbardziej dotyczy też mnie – mówi autor książki, Dmitrij Strelnikoff. Nie odważyłbym się napisać takiej powieści wymyślając te wszystkie śmieszne, zaskakujące, a czasem wprost szokując wątki ponieważ, gdyby były one wyssane z palca, nie byłbym uczciwy wobec Czytelnika – wyszedłbym na wariata, który szuka nieistniejących problemów i absurdów.

***

Dmitrij Aleksandrowicz Strelnikoff – rosyjski pisarz, biolog oraz dziennikarz telewizyjny, radiowy i prasowy. Pisarz dwujęzyczny, w swojej twórczości posługuje się językiem rosyjskim i polskim: rosyjski – ojczysty, polski – nabyty. Autor blisko dwustu publikacji prasowych w Rosji i Polsce. Obecnie mieszka  w Warszawie.

Giovanny Castellanos – kolumbijski reżyser od kilku lat mieszkający w Polsce. Absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST im. Ludwika Solskiego. Ma w swoim dorobku artystycznym wiele spektakli teatralnych  i performansów wyreżyserowanych w Polsce, USA, Niemczech.
(Mat. prasowe)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
letnia_scena_-_internet1
Letnia Scena 2017 w sierpniu – informacje
Śmierć i Dziewczyna w Monopolis
Jedna baba drugiej babie…

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*