Gorący duet Anna Karczmarczyk i Marcin Korcz w zmysłowej komedii hiszpańskiego dramaturga Carlesa Alberoli! Elektryzująca inscenizacja przepełniona zachwytem nad kulturą iberyjską- „Przystojniaczek” już 9 listopada w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi.

„Przystojniaczek” (org. Mandibula afilada) to przepełniona zachwytem nad kulturą iberyjską adaptacja komedii hiszpańskiego dramaturga Carlesa Alberoli z Anną Karczmarczyk i Marcin Korczem w rolach głównych. Dawni kochankowie Maria i Diego spotykają się po latach, by podczas jednej nocy podążyć szlakiem marzeń, które nigdy się nie spełniły. Dziś on jest artystą, pracującym na zlecenie agencji reklamowych, ona planuje ślub z innym. „Przystojniaczek” w przewrotny i zaskakujący sposób przedstawia relacje dwojga niegdyś bliskich sobie ludzi, ich marzenia, tęsknoty, ukazując w lekki i zabawny sposób złożoność ludzkiej natury.

scena z: Marcin Korcz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Sztuka miała swoją hiszpańską premierę w 1997 roku. Spektakl otrzymał nagrodę Cavall Verd za najlepszy tekst teatralny, przyznawaną przez Katalońskie Stowarzyszenie Pisarzy, a także nagrodę krytyków Walencji oraz Turia Billboard Award.

– Chciałem aby nasz „Przystojniaczek” był znacznie bardziej hiszpański, niż ma to miejsce w pierwowzorze – zdradza reżyser spektaklu Andrzej Nejman – W oryginale fakt, że akcja sztuki toczy się w Hiszpanii ma raczej marginalne znaczenie. Brzmienie języka hiszpańskiego czy akcenty kulturowe nie zachwycą tamtejszej publiczności, są dla nich czymś powszednim. A my zmieniliśmy nawet imiona bohaterów, by brzmiały charakterystycznie, dodaliśmy muzykę. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka – wyjaśnia – Chcemy by publiczność wyraźnie odczuła nasz zachwyt nad kulturą iberyjską.

Zapraszamy już 9 listopada do Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Spektakle odbędą się o godz. 16.00 i 18.30. Bilety do nabycia na www.teatrkwadrat.pl oraz w kasie Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Rezerwacja tel.: 607 907 704

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_8908
JakiTaki w Teatrze Arlekin
Siostrunie_2
Siostrunie w Teatrze Muzycznym
nierob
Nie rób z tego dramatu, a ty nie rób z tego komedii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*