Premiery sztuk: Krzesła, Seksualne Neurozy Naszych Rodziców, Trzy siostry, Tylko miłość (sceny z życia małżeńskiego), Głodmór oraz Łódź moja miłość. Plus finał Festiwali – Retroperspektywy i Letniej Sceny oraz Festiwal Łódź Czterech Kultur. To nas czeka we wrześniu.

8 września premiera Teatru Logos. Krzesła to jeden z najgłośniejszych dramatów Eugene Ionesco, które należąc do nurtu teatru absurdu, otwierają jednocześnie przestrzeń dla interpretacji, wychodzącej poza ścisłą konwencję. Bohaterów Ionesco, stworzonych w latach pięćdziesiątych, bez trudu odnajdziemy w każdej rzeczywistości czasowej. Tragifarsa, w której uczestniczą, staje się niepostrzeżenie także naszym światem, a współuczestnictwo koniecznością, tak samą oczywistą jak oddychanie.

Teatr im. Stefana Jaracza zaprasza we wrześniu na dwie premiery. 14 września zobaczymy Seksualne Neurozy Naszych Rodziców Lukasa Bärfussa w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, a 29 września Trzy siostry Antoniego Czechowa w reżyserii Jacka Orłowskiego.

27 września w AOIA odbędzie się premiera spektaklu Łódź moja miłość. 28 września Teatr Mały zaprasza na premierę sztuki Tylko miłość (sceny z życia małżeńskiego) Rene Heinersdorffa w reżyserii Mariusza Pilawskiego.

1 i 2 września zakończy się tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy (więcej informacji tutaj). 5 września odbędzie się ostatni spektakl Letniej Sceny. Na deskach Domu Literatury zobaczymy prapremierę Głodomora.

We wrześniu w łódzkich teatrach zobaczymy również spektakle przyjezdne w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur (więcej informacji tutaj). Główną premierą festiwalu, zaplanowaną na 11 września, jest spektakl Gala ’68. Wolność to luksus w reżyserii Agnieszki Jakimiak. Będą fanfary, czerwony dywan i złote suknie; wiele żartów i kilka gorzkich refleksji na temat zagubionych w czasie szans na zmianę społeczeństwa. Kolejna z festiwalowych premier to performans-instalacja Sprawa kobieca w Polsce. Łódź 2018 Anny Baumgart. Artystka wraz z 55 innymi kobietami zasiądzie przy stole na scenie w Teatrze Nowym po to, by wskazać najważniejsze dla naszego regionu kobiece postaci i dyskutować aktualną sytuację kobiet w Polsce. W ramach festiwalu po raz pierwszy zaprezentowany zostanie również widowiskowy site specific Lepiej*. Spektakl przygotowany przez grupę LineAct, inspirowany literaturą Henryka Grynberga oraz Ryszarda Kapuścińskiego, rozegra się na płycie Starego Rynku i nad nią.

22 września ŁCW zaprasza na Teatr na Piotrkowskiej. Plus 28 września Casting. Poczekalnia w Teatrze DOM.

WRZEŚNIOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY
5 września Głodomór (w Domu Literatury)
8 września Krzesła (w Teatrze Logos)
14 września Seksualne Neurozy Naszych Rodziców (w Teatrze Jaracza)
27 września Łódź moja miłość (w AOIA)
28 września Tylko miłość – sceny z życia małżeńskiego (w Teatrze Małym)
29 września Trzy siostry (w Teatrze Jaracza)
WYDARZENIA
1-2 września Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2018
5 września Finał Letniej Sceny 2018 w Domu Literatury
7-16 września Festiwal Łódź Czterech Kultur 2018
22 września Teatr na Piotrkowskiej

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dakar
Małżeński Rajd Dakar w Teatrze Nowym
Tomcio Paluszek – Gdzie ten maluszek? w Teatrze Arlekin
Plastry Kultury 2019 – wydarzenie teatralne roku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*